Americké závody

NASCAR, Indycar

1   - 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   - 19

01.10.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Petr Smetana Celý článek

Nejprve létal vzduchem na cílové rovince a poté doběhl do cíle pěšky. Nezapomenutelný finiš z Talladegy

This is Talladega Ročník 2009 šampionátu NASCAR Sprint Cup Series se připravoval na očekávaný závod v Talladeze, kde bylo vždy o zábavu postaráno. To, co předvedli v cílové rovince Brad Keselowski a Carl Edwards, vešlo do zlatého fondu NASCAR. Také to byl počátek války mezi těmito jezdci.

více ..

26.09.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Petr Smetana Celý článek

Larson oslavoval a Harvick si s Elliottem šel popovídat

Kyle Larsson Bristol Motor Speedway Poslední závod prvního eliminačního kola hostilo druhé nejkratší závodiště Bristol Motor Speedway v závodním kalendáři. V nočním závodě vypsaném na 500 kol musel horlivě bojovat především Michael McDowell, kterého do dalšího kola posune pouze případné vítězství. Dalšími jezdci v ohrožení byly William Byron, Tyler Reddick a Kurt Busch.

více ..

09.09.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Petr Smetana Celý článek

Denny Hamlin v poslední zatáčce ustál manévr jako z videohry a postoupil do dalšího kola play-off

Denny Hamlin Darlington Play-off odstartovalo na dost možná nejtěžším závodišti Darlington Raceway, který kvůli svému nepravidelnému tvaru, nerovnému povrchu a poměrně malému prostoru je pro všechny piloty velkou výzvou. Letošní Southern 500 nám přineslo řadu překvapení, problémů jezdců v playoff, pozdvižení od Kyla Busche a nervy drásající finiš v poslední zatáčce.

více ..

02.09.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Petr Smetana Celý článek

Závod, ve kterém projelo cílem 27 závodníků do jedné jediné sekundy

NASCAR RACE Coke Zero 400 2015 Psal se rok 2015 a na programu byl závod Coke Zero 400 v Daytoně, který se tradičně konal vždy o víkendu oslavující Den nezávislosti. Celý závodní víkend bylo špatné počasí a samotný závod se jel hluboko v noci. Vše vyvrcholilo tím, co si pamatuje každý. Obrovskou nehodou Austina Dillona, jenž předvedl jednu z nejhůře vypadajících nehod 21. století. Stranou tak šla jedna zajímavost, které je věnován tento článek.

více ..

25.08.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Petr Smetana Celý článek

„James Bond 007“ vyhrál nejtěsnější závod v Michiganu všech dob

Ryan Blaney Předposlední závod základní části NASCAR Cup Series hostil Michigan International Speedway. Jednalo se již o 104. závod zde. Poprvé se v Michiganu jelo roku 1969. Onoho roku se závod jedinkrát jel na vzdálenost 500 mil. O rok později až do současnosti je délka závodu 200 kol, tedy 400 mil.

více ..

20.08.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Petr Smetana Celý článek

Premiéra v Indianapolisu nabídla hromadnou nehodu a nečekaného vítěze

Poprvé v historii se závod konal v Indianapolisu na klasickém okruhu namísto legendárního oválu, kde se závodilo doposud již od roku 1994. Samotný závod byl vypsán na 200 mil, což pro jezdce představuje 82 kol. Jak se ale ukázalo, tato vzdálenost se nakonec po neuvěřitelném dramatu v závěru závodu překročila.