Americké závody

NASCAR, Indycar

1   - 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   - 19

15.12.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Roman Klemm Celý článek

Osobní vzpomínka na Ala Unsera seniora

Al Unser sen. by Roman Klemm I když bylo mnozí kolegové toho názoru, že „člověk stejně nemá šanci“, rozhoupal jsem se před dvěma lety konečně k tomu, abych zažádal o akreditace na proslulých 500 mil v Indianapolisu. Zvláště poté, co mi bývalý jezdec F1 a Indy, Derek Daly dodal odvahy slovy „Jen jim napiš – uvidíš že to u Tebe klapne.“

více ..

12.12.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Petr Smetana Celý článek

Velký Al Unser nás ve věku 82 let navždy opustil

Al Unser Po dlouhém boji s rakovinou nás navždy opustila jedna z největších legend amerického motorsportu, Al Unser, ve věku 82 let. Největší zápis do historie, který se mu povedl, byly čtyři triumfy v nejslavnějším americkém závodě motorsportu – Indianapolis 500.

více ..

10.12.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Petr Smetana Celý článek

Nejbizarnější souboj o titul šampióna v dějinách motorsportu

T.Kvapil Motorsport pamatuje nespočet vyhrocených závodů o celkové prvenství. Těch, kde se rozhodovalo v posledním závodě, není moc a ještě méně je těch, kde se rozhodovalo v posledních vteřinách celé sezóny. Způsob a události, kterým vyvrcholil poslední závod série NASCAR Craftsman Truck (třetí nejvyšší liga NASCAR) se naprosto jednoznačně zapsal do historie motorsportu jako nejšpinavější manipulace s výsledky závodu.

více ..

06.12.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Standa Hylán Celý článek

Sokolovskij i v příštím roce v Marko Stipp Motorsport

Jevgenij Sokolovskij by Standa Hylán Jevgenij Sokolovskij a Marko Stipp Motorsport potvrdili spolupráci i pro sezonu 2022, která tak bude již jejich třetí. Vůz #48 v ikonických barvách se Sokolovským za volantem opět nastoupí v EuroNASCAR PRO i EuroNASCAR 2.

více ..

01.10.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Petr Smetana Celý článek

Nejprve létal vzduchem na cílové rovince a poté doběhl do cíle pěšky. Nezapomenutelný finiš z Talladegy

This is Talladega Ročník 2009 šampionátu NASCAR Sprint Cup Series se připravoval na očekávaný závod v Talladeze, kde bylo vždy o zábavu postaráno. To, co předvedli v cílové rovince Brad Keselowski a Carl Edwards, vešlo do zlatého fondu NASCAR. Také to byl počátek války mezi těmito jezdci.

více ..

26.09.2021 NASCAR, Indycar Vložil:Petr Smetana Celý článek

Larson oslavoval a Harvick si s Elliottem šel popovídat

Kyle Larsson Bristol Motor Speedway Poslední závod prvního eliminačního kola hostilo druhé nejkratší závodiště Bristol Motor Speedway v závodním kalendáři. V nočním závodě vypsaném na 500 kol musel horlivě bojovat především Michael McDowell, kterého do dalšího kola posune pouze případné vítězství. Dalšími jezdci v ohrožení byly William Byron, Tyler Reddick a Kurt Busch.

více ..

1   - 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   - 19