Motorsport magazín

Web pro fandy motorsportu

07.07.2022 Motorsport Vložil:Michal Hylán Celý článek

Nová Fabia RS Rally2 se dívákům poprvé představí na Bohemce

Tovární tým Škoda Motorsport nachystá na Bohemia Rally Mladá Boleslav fanouškům každoročně nějaké zajímavé překvapení. A letos je to opravdová lahůdka. V polovině června proběhlo pro pozvané novináře a odbornou veřejnost slavnostní představení speciálu Škoda Fabia RS Rally2. V závodním režimu uvidí diváci novou soutěžní Fabii poprvé na Bohemce a to dokonce s hvězdným Andreasem Mikkelsenem za volantem.

více ..

07.07.2022 Motorsport Vložil:Michal Hylán Celý článek

Filip Mareš s Radkem Buchou se těší na domácí Bohemia Rally

Posádka LAURETA AUTO Škoda Teamu stojí před další výzvou. Sezona se přehoupne do své druhé poloviny na Rally Bohemia, která je jak pro Filipa Mareše, tak pro Radovana Buchu ryze domácí soutěží. Na domácí půdě zde bude i tým, protože většina týmu a partnerů pochází z okolí Mladé Boleslavi. Filip Mareš bude chtít navázat na velmi dobrý výkon z předcházející Rally Hustopeče. K tomu mu znovu budou pomáhat pneumatiky značky Michelin.

více ..

07.07.2022 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Jiří Ošmera úspěšně debutoval na Trento Bondone 2022

Jiří Ošmera Neskutočných 17,3 kilometra dĺžky, prevýšenie 1350 metrov a priemerný sklon trate 8,88 %. Toto je najdlhšia trať, ktorú absolvovali jazdci v rámci FIA EHC 2022. Trento Bondone, sen každého pretekára v rámci kopcovej disciplíny. Toto podujatie konajúce sa navyše v nádhernej časti talianskeho Toskánska bolo aj v tomto roku zaradené do seriálu FIA European Hill Climb Championship, ktorého sa zúčastňuje aj brnenský Pfeifer motorsport spoločne s Jiřím Ošmerom a vozidlom Volkswagen Sciroco.

více ..

06.07.2022 Motorsport Vložil:Roman Klemm Celý článek

Prominence na Norisringu: Fotbalisti a další staří bojovníci

VIP Norisring Ohledně počtu prominentů v paddocku existoval v Německu jen jediný motorostický podnik, který se dokázal vyrovnat Grand Prix formule 1: závod DRM, či později DTM/ITC na Norisringu. OK, od dob kdy se po gridu procházeli „James Bond“ Roger Moore, zpěvačka Kim Wilde nebo nepřekonatelný Juan Manuel Fangio již uplynulo pár let a i samotná DTM již nezáří tak výrazně, jako kdysi,

více ..

06.07.2022 Motorsport Vložil:Roman Klemm Celý článek

DTM-Classic na Norisringu: Na modernější techniku nestačil ani „Strietzel“ Stuck

DTM Classic Norisring Doplnit rámcový program moderní DTM staršími vozy DTM Classic, nebo ještě staršími exponáty z dob DRM, je jedním z výborných nápadů Gerharda Bergera. Také na Norisringu se tento seriál prezentoval zdravým polem dvou tuctů zajímavých vozů. A v některých kokpitech se dokonce snažila opravdová esa dějin sportu.

více ..

05.07.2022 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Tradice pro budoucnost

Czech Truck Prix 2021 AutodromMost Partnerem předního českého závodního okruhu, Autodromu Most, a především závodního víkendu Czech Truck Prix se stala značka Textar, která je již více než 100 let synonymem pro brzdové obložení. Značka Textar, patřící do skupiny TMD Friction, byla založena v roce 1913 a dnes je po celém světě vnímána jako synonymum kvality, optimální bezpečnosti a maximálního komfortu brzdění.

více ..

05.07.2022 Motorsport Vložil:Roman Klemm Celý článek

Rámcový program DTM: S “Bohem volantu” po paddocku Norisringu

Walter Röhrl Norisring Jistě, na kraťoučké trati kolem Zeppelinovy tribuny se letos od pátku snažili jezdci jako René Rast, Bruno Spengler, Maxi Goetz a další “mladíci” z DTM. Insideři ale věděli o vlastním vrcholu víkendu své: v neděli se měl dostavit ON! Promotérovi DTM Classic, Peterovi Oberndorferovi (dříve sám pilot DTM a Le Mans) se podařilo zajistit krátkou návštěvu hvězdného Waltera Röhrla.

více ..

05.07.2022 Motorsport Vložil:Roman Klemm Celý článek

Krasavice na Norisringu: Spokojenost s tím, co dům dal

Grid Girls DTM Norisring Gerhard Berger očividně nesehnal sponzora, který by na sezonu 2022 zaplatil účast grid girls na startovním roštu DTM. Česká agentura modelek Apsara proto “odvandrovala” ke konkurenci k ADAC GT Masters.

více ..

05.07.2022 Motorsport Vložil:Roman Klemm Celý článek

Slušnou porci bodů si z Norisringu odvezl Maťo Homola

Maťo Homola Norisring Dvojnásobné umiestnenie v TOP 10 je príjemnou náplasťou na nevydarený začiatok sezóny, z jednoduchého a predsa náročného Norisringu si domov odnáša šieste a deviate miesto.

více ..

05.07.2022 Motorsport Vložil:Roman Klemm Celý článek

Na Norisringu debutovali s flaškou šampaňského dva nováčci

DTM Norisring Závody DTM na Norisringu přinesly desetitisícům fandů za 30stupňového vedra právě takovou zábavu, na jakou se přišli podívat. V poli účastníků při tom pokračuje „změna stráží“: oba závody vyhráli mladíci, pro které se tento víkend proto stal nezapomenutelnými.

více ..

04.07.2022 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Rosina okořenil závody v Misanu

Rosina/Sládečka Misano Štofi Rosina pokračoval vo výborných tohtoročných výkonoch aj ostatný víkend v italskom Misane, kde sa jazdili tretie preteky Fanatec GT2 Europen Series 2022.

více ..

04.07.2022 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Slovenská výheň upekla pro Buggyru těžký víkend, přinesl i dakarskou vložku

Buggyra Racing Slovakia Ring Další porci smůly si o víkendu vybrali piloti týmu Buggyra ZM Racing v závodě ME tahačů na okruzích na Slovakia Ringu. Adam Lacko podruhé v této sezoně odjel domů bez bedny v celkovém pořadí, přesto si udržel průběžně čtvrtou příčku. Bohužel ani Téo Calvet se v poháru promotéra na stupně vítězů nepostavil, je v něm průběžně třetí. Tým si ze Slovenska odvezl alespoň jeden pohár za třetí místo v pořadí stájí.

více ..