Motorsport magazín

Web pro fandy motorsportu

1   - 2   - 3

22.10.2020 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Anketa Zlatý volant letos výjimečná, motoristické podniky výrazně okleštila pandemie

Zlatý volant 2020 Celosvětová pandemie koronaviru a nemoci covid-19 se pochopitelně nevyhnula ani motoristickému sportu. Vzhledem k opatřením proti šíření této pandemie tuzemští závodní jezdci přišli v letošní sezoně o řadu podniků. Potenciální kandidáti na ocenění v prestižní anketě Zlatý volant tak měli jen velmi málo příležitostí prokázat své umění.

více ..

21.10.2020 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

TCR Europe 2020 v belgickém SPA začíná již ve čtvrtek v netradičním formátu

Maťo Homola Legendárny belgický okruh Spa-Francorchamps bude dejiskom predposledného pretekárskeho víkendu sezóny európskeho šampionátu cestovných vozidiel, TCR Europe 2020. Nebude to ani tak celkom víkend, keďže piate kolo TCR Europe 2020 je súčasťou veľkého podujatia, kde sa budú jazdiť aj 24 hodinové preteky a program je trocha odlišný. Maťo Homola, slovenský automobilový reprezentant nebude chýbať.

více ..

21.10.2020 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

L Racing se chystá na poslední závod do vrchu

L Racing  Šport na Slovensku (a nielen u nás) patrí určite k najzasiahnutejším odvetviam postihnutým koronakrízou. Aj preto je motoristická obec v tejto chvíli rada za okruh SLOVAKIA RING, kde sa v zabezpečenom prostredí odjazdia zjavne posledné dve motoristické podujatia u nás. Chýbať nemôže profesionálny tím L Racing.

více ..

21.10.2020 Motorsport Vložil:Roman Klemm Celý článek

Foto story ADAC-GT4-Germany na Red Bull Ringu: Nejdostupnější způsob moderního závodění..?

Dění v sobotu ovládly na špičce především McLareny 570s týmu Doerr-Motorsport, jehož britsko-německá posádka Martin-Dye/Doerr závod vyhrála. Německý automobilový klub již před lety poznal, že nejúspěšnějším modelem moderního závodění je třída GT. Od sezony 2019 proto doplnil své zaběhlé mistrovství ADAC-GT- Masters šampionátem pro vozy GT4. Mladší účastníci v této třídě vidí svůj nástup na cestu do Le Mans, starší si prostě splní sen o semi-profesionálním závodění.

více ..

20.10.2020 Motorsport Vložil:Roman Klemm Celý článek

Závody Corona zatím úplně nezastavila: Takhle slavil ADAC-GT-Masters na Red Bull Ringu jubileum

Jak tedy začít jinak, než vítězi 200. závodu ADAC-GT-Masters? V neděli stáli na stupínku nejvyšším Němec Jens Klingmann se Švédem Erikem Johanssonem – oba (tak jako i většina ostatních v kopitech GT) monopostoví ztroskotalci... Šampionát ADAC-GT-Masters založil autoklub ADAC roku 2007. Z povedeného nápadu se vyvinulo nejsilnější mistrovství vozů GT světa a minulý víkend „slavilo“ na Red Bull Ringu 200. závod svých pořád ještě mladých dějin. Tedy pokud se uprostřed „koronového šílenství“ o oslavách dá hovořit.

více ..

20.10.2020 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Braňo Mičko štartuje na Hungaroringu

LAMA RACING Po úspešnej bodke v sezóne Porsche Sprint Challenge Central Europe 2020 sa Dubničan znova posadí za volant okruhového špeciálu. Tentoraz to bude BMW M4, triedy GT4.

více ..

1   - 2   - 3