Motorsport magazín

Web pro fandy motorsportu

18.10.2021 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Víkend jako na houpačce, ale mise splněna!

Buggyra Racing Misano Závodem v italském Misanu skončilo první po covidové mistrovství Evropy v závodech tahačů. Pro Buggyru se jednalo o šampionát historický, poprvé nasadila do šampionátu tři speciály ve vlastní režii, přičemž z početní převahy se těšili zástupci Buggyra Academy.

více ..

Vrchařské Brno pokořeno: Okruhář Jiří Mičánek doma suverénně ovládl Brněnského draka

Mičánek Motorsport powered by Buggyra Brněnský Drak Suverénní vítězství v prestižní třídě nad 3000 ccm si v sobotním vrchařském finále sezony na Masarykově okruhu připsal Jiří Mičánek jr. za volantem Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO. Jezdec a zároveň manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra zakončil vítězstvím ve všech pěti rozjížďkách letošní úspěšné tažení vrchařským seriálem Maverick Hillclimb Czech.

více ..

Martin Michek zvítězil v Portugalsku

Martin Michek Předposledního závodu FIM Bajas World Cup 2021 se zúčastnil také český reprezentant a člen Orion – Moto Racing Group Martin Michek. Výsledek víkendového klání ho vyšvihl na průběžné druhé místo celkového hodnocení a už za dva týdny bude bojovat o prvenství v letošním Světovém poháru. Portugalské Torres Vedras bylo dějištěm předposledního letošního závodu.

více ..

Andreas Mikkelsen po Španělské rally mistrem světa ve WRC2

Andreas Mikkelsen Ačkoli byl pouze divákem, odjíždí Andreas Mikkelsen ze Španělské rallye jako novopečený mistr světa v kategorii WRC2*. Do konce FIA Mistrovství světa v rallye (WRC) zbývá už jen jeden podnik a pilot vede celkové pořadí WRC2 společně s dalším Norem Madsem Østbergem. Vzhledem k tomu, že Mikkelsen ve WRC2 získal v průběhu sezóny více vítězství a Østberg nemůže v poslední soutěži sezóny bodovat, je Mikkelsen matematicky mistrem. Naopak boj o titul v kategorii WRC3, která je vyhrazena soukromým jezdcům, je stále otevřený. Polák Kajetan Kajetanowicz (ŠKODA FABIA Rally2 evo) skončil ve Španělsku druhý a dostal se do vedení celkového pořadí kategorie WRC3. Vítězství v kategorii si připsala finská posádka Emil Lindholm/Reeta Hämäläinen, která startovala s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo týmu Toksport WRT.

více ..

Úspěšný Dubócziho start na HILL CLIMB MASTERS

Juraj Dubóczi Braga Celá európska špička pretekárov automobilov do vrchu sa v portugalskej Brage stretla na vrcholnom podujatí sezóny FIA HILL CLIMB MASTERS. Medzi najlepšími nechýbal ani Žiarčan Jaroslav Dubóczi.

více ..

17.10.2021 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Výborná reprezentace Slovenska v podobě Tomáše Ondreje

Tomáš Ondrej Braga Tomáš „Srnka“ Ondrej doviezol z FIA Masters Hill Climb 2021v portugalskej Braga zlato a striebro.

více ..

Skvělý debut Caise ve WRC: ve své kategorii vyhrál erzetu a skončil na třetím místě

Erik Cais   Erik Cais má za sebou premiéru v mistrovství světa WRC, která dopadla výborně! Talentovaný český pilot skončil v Katalánské rallye na celkovém 13. místě. V kategorii WRC 2 dojel na třetí příčce a vyhrál dokonce jednu rychlostní zkoušku.

více ..

Marczyk - Gospodarczyk vítězi první etapy Rally Košice

Rally Košice Úvodná etapa 47. Rally Košice 2021 sa stala korisťou poľskej súťažnej posádky Miko Marczyk – Szymon Gospodarczyk, jazdiacej na vozidle Škoda Fabia Rally2.

více ..

16.10.2021 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Rally Košice odstartovala

Rally Košice Po dopoludňajšom shakedowne, ktorého sa zúčastnilo viacero súťažiacich, úderom 13:00 hodiny dňa 16.11.2021 odštartovala v poradí už 47. Rally Košice 2021.

více ..

Premiéra EDDA Cupu na Rabyni

EDDA Cup Rabyně I předposlední podnik sezóny nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA CUP se uskutečnil na nové trati, tentokrát na Rabyni nad slapskou přehradou. Po usilovném snažení se podařilo promotérovi seriálu Edovi Paterovi získat všechna nutná povolení k pořádání závodu na trati od Slapské přehrady k cíli ve Stromči.