DAKAR

1   - 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   - 39

04.02.2021 DAKAR Vložil:Standa Hylán Celý článek

Macík odhalí nezveřejněné záběry z Dakaru a přivítá Karla

Martin Macík  Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík se svou posádkou vybojoval na letošním Dakaru tři cenná etapová vítězství a skvělé čtvrté místo v celkovém hodnocení. Během cesty za úspěchem ale museli čeští závodníci projít řadou extrémních situací, které na ně nejnáročnější maratonský závod světa připravil.

více ..

30.01.2021 DAKAR Vložil:Standa Hylán Celý článek

Roman Krejčí obdržel Cenu Fair-Play Autoklubu ČR

Roman Krejčí přebírá cenu fair-play Český motocyklový jezdec Roman Krejčí, který na Rallye Dakar 2021 odstartoval se startovním číslem 76, přišel ve čtvrtek 28. ledna do klubového domu Autoklubu České republiky. Čekal tam na něj prezident Autoklubu Jan Šťovíček, aby mu předal cenu za fair-play.

více ..

26.01.2021 DAKAR Vložil:Standa Hylán Celý článek

Ouředníček-Křípal. Čeští srdcaři nezdolnou bojovností znovu pokořili Dakar

Ultimate Dakar Racing Dakar 2021 Příběh 43. ročníku Rallye Dakar se pro Tomáše s Davidem nese v duchu obrovského odhodlání dojet do cíle i s nekončícími technickými problémy. Pilot Tomáš Ouředníček při svém ohlédnutí přiznal, že to byl jeho nejtěžší Dakar vůbec. Ale i přes všechny nástrahy a problémy, které jim letošní ročník nachystal, se umístili na 18. místě ve své kategorii T1.1. a 42. v celkové klasifikaci.

více ..

21.01.2021 DAKAR Vložil:Standa Hylán Celý článek

Český fotograf Chytka zase dělal pro vítěze. Na Dakaru spal denně 3 hodiny, jeho tým pořídil přes 150 tisíc snímků

fotograf Marian Chytka Rallye Dakar je extrém. A to nejen pro závodníky. Na dno svých sil si při něm sáhnou i fotografové. Jeden z těch světově nejžádanějších, Čech Marian Chytka, už tuhle šichtu podstoupil podesáté. „Spal jsem denně průměrně jen něco přes tři hodiny, ale ten adrenalin člověka žene dál, takže ve tři vstává a vydává se do pouště najít to nejlepší místo pro fotku,“ uvedl rodák ze Vsetína, jehož klienty byly znovu ty největší motoristické hvězdy.

více ..

19.01.2021 DAKAR Vložil:Standa Hylán Celý článek

POLEMIKA. Zdeněk Zelenka versus Jan Kalivoda

Josef Macháček a Jan Kalivoda Vydavatel časopisu Dakarmania a provozovatel stejnojmenného webu Zdeněk Zelenka zveřejnil svůj názor k prezentaci vítězství nestora Dakaru Josefa Machářka. S jeho komentářem, který vyvolal dosti emocí, polemizuje mluvčí Buggyra Racing Jan Kalivoda. Oba texty přinášíme

více ..

Martin Macík už má plán na příští Dakar

Martin Macík  Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda z týmu Big Shock! Racing na Dakaru 2021 získali tři etapová vítězství a v celkovém hodnocení vybojovali cenné 4. místo. Před startem si přáli, aby byly etapy dlouhé a technicky i navigačně obtížné. A to se jim vyplnilo. Extrémní náročnost letošního ročníku nakonec zřejmě napomohla i k jejich úspěchu. Ten chtějí příští rok během legendárního dálkového závodu znova překonat.