Motorsport      NASCAR, Indycar

Datum: 09.05.2023 NASCAR, Indycar Autor: Tisková zpráva

Cíl ve Valencii splněn.

Sezóna 2023 NASCAR Whelen Euro Series vo Valencii sa konečne začala a tým aj prvé vystúpenie Patricka Schobera. Testovacie a tréningové jazdy boli naplánované na štvrtok a piatok. Z piatich plánovaných pol hodín, bol nakoniec len jeden tréning.

Patrik Schober Valencie Dôvodom boli technické problémy, ktoré si vyžiadali dve výmeny motora v priebehu 24 hodín. Nebol to ideálny štart, hlavne pre tímových kolegov, ktorí na trati vo Valencii ešte nejazdili. Po odstránení problémov mohol Patrick Schober, napriek tréningovému deficitu v sobotu a v nedeľu odštartovať do pretekov - a tie boli náročné, najmä tie sobotňajšie.

Od začiatku do konca to bol strhujúci súboj s Martinom Doubekom, ktorý dve tretiny pretekov enormne tlačil, no Patricka nechali jeho pevné nervy úplne chladným. Patrick Schober šikovne kontroval niektoré Doubekove útoky a dokázal vyhrať hru mačky s myšou. Dve kolá pred koncom sa však skúsenému Doubekovi a celkovému víťazovi EuroNASCAR 2 z roku 2021 štartujúceho za absolútne špičkový tím, podarilo Patricka predbehnúť a tým skončil Patrick na výbornom 6. mieste.

V druhých nedeľňajších pretekoch to bola opäť takmer rovnaká hra, tentoraz so skúseným Claudiom Capellim , ibaže teraz bol útočníkom Patrick. Schober v každom kole študoval svojho súpera, a už vedel kde a kedy zasiahnuť. Stačil jediný útok a miesta sa vymenili. Čo si všimli a pochválili všetci odborníci, je agresívny, no veľmi šikovný a vypočítavý spôsob akým Patrick Schober rieši duely.

Treba však zdôrazniť aj absolútnu férovosť, ktorú ukázali Schober aj jeho súperi. To bol motoršport najvyššej triedy a tak to má byť. Piate miesto v nedeľňajších pretekoch zabezpečilo Patrickovi Schoberovi 5. miesto v priebežnom poradí EuroNASCAR 2 a tým aj nasadené ciele - Top 5 boli dosiahnuté.

Ďalšie preteky pre NASCAR Whelen Euro Series sa uskutočnia 17. – 18. júna v Brands Hatch.

Zdroj: Procar Motorsport