ADAC GT Masters/DTM

1   - 2 3 4 5 6 7   - 8

20.09.2020 ADAC GT Masters/DTM Vložil:Roman Klemm Celý článek

Frijns a Müller vyhráli na Nürburgringu, Gerhard Berger zachránil budoucnost DTM

DTM by Roman Klemm V závodech DTM na zkrácené trati Grand-Prix okruhu Nürburgring triumfovali nové hvězdy šampionátu Robin Frijns a Nico Müller, opravdovým vítězem víkendu ale byl bývalý pilot F1, Gerhard Berger. Rakušan totiž mohl v sobotu večer na mezinárodní tiskové konferenci prohlásit, že „DTM je zachráněna!“

více ..

20.09.2020 ADAC GT Masters/DTM Vložil:Standa Hylán Celý článek

ADAC GT Masters získá v roce 2021 název International German GT Championship. Mostecký autodrom v kalendáři chybí.

ADAC GT Masters by esha Sezóna začíná v polovině května v Oscherslebenu, finále v Hockenheimu v říjnu. ADAC GT Masters představil kalendář pro sezónu 2021. V nadcházejícím roce zahájí série GT svou 15. sezónu a opět zahrnuje 14 závodů na sedmi okruzích v Německu, Rakousku a Nizozemsku. Poprvé obdrží ADAC GT Masters oficiální ostatut šampionátu od Německé asociace motoristického sportu (DMSB) v příštím roce.

více ..

Sladko-trpký GT-Masters v Hockenheimu: Body pro Salaquardu, konec pro mostecký podnik 2021

ADAC GT Masters by Roman Klemm Sobotní závod ADAC-GT-Masters vyhrál SSR-Porsche Němců Ammermüllera s Engelhartem stejně tak přesvědčivě, jako Rutronik-Audi švýcarsko-jihoafrické posádky Niederheuser-van der Linde v neděli. Body si z Hockenheimu po silném nedělním představení pilota Franka Stipplera odvezla i česká stáj ISR-Audi. V rámci podniku představil klub ADAC svůj kalendář roku 2021. Mistrovství, kterému se poprvé dostane predikátu „Mezinárodní německý šampionát GT“ se v příští sezoně bohužel v Mostě již nepředstaví.

více ..

06.09.2020 ADAC GT Masters/DTM Vložil:Roman Klemm Celý článek

Bratrská DTM v Assenu: Audi v sobotu, BMW v neděli...

Sheldon van der Linde Žijeme v podivných dobách a tak ani nepřekvapí, když dříve proslulá DTM nastoupí na trati, kde se zpravidla duelují hvězdy MotoGP: Na úzkém, zatáčkovitém a automobilům jen podmíněně určeném TT Circuitu v Assenu. Z pohledu pořadatelů se ale podnik vydařil. Domácí hrdina Robin Frijns v sobotu vyhrál a v neděli dojel za Jihoafričanem Van der Lindem druhý.

více ..

17.08.2020 ADAC GT Masters/DTM Vložil:Roman Klemm Celý článek

DTM: Také Lausitzringu kralovali piloti Audi, Nico Müller a René Rast

DTM by Roman Klemm Devětadvacetiletý Švýcar Nico Müller psal tento týden na Lausitzringu dějiny DTM. V sobotu se stal prvním jezdcem historie tohoto zkomírajícího šampionátu, kterému se podařilo vyhrát první tři závody sezony. O den později chtěl ve své sérii pokračovat, úřadující šampion René Rast ale měl něco proti tomu a prosadil se s rekordním mini-náskokem 0,089 s.

více ..

17.08.2020 ADAC GT Masters/DTM Vložil:Standa Hylán Celý článek

Vítězství a druhé místo v Pirelli Trophy pro I.S.R. Racing z těžkého víkendu na Nürburgringu

I.S.R. Racing Nurburgring I.S.R. Racing získal v rámci druhého podniku ADAC GT Masters 2020 na Nürburgringu (GER) vítězství a druhé místo v Pirelli Trophy. Tým vedený Igorem Salaquardou nasadil do jednoho z nejnáročnějších závodních víkendů Audi R8 LMS #33 pilotované Filipem Salaquardou (CZE) a Frankem Stipplerem (GER).