NASCAR, Indycar

Motorsport      NASCAR, Indycar

Datum: 08.03.2021 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

William Byron si dojel pro druhé vítězství v kariéře

I potřetí zůstala v letošní sezóně hlavní série NASCAR na Floridě, kde se uskutečnil další závod roku 2021. Homestead-Miami Speedway hostila již 23. závod a tentokrát pod názvem Dixie Vodka 400. Stage pro 400mílový závod byly vypsány na 80, 80 a 107 kol.

William Byron STAGE 1:

Před startem závodu muselo několik jezdců odstartovat z posledních míst, protože neprošli předzávodní inspekcí a mezi nimi byl i vítěz posledního závodu zde, Denny Hamlin. Po mávnutí zelenou vlajkou se vedení ujal Joey Logano. Jeho týmový kolega Brad Keselowski měl viditelně lépe nastavené auto na delší fáze závodu a ve 13. kole se dostal do vedení, kde strávil celkem čtyřicet kol. Ke konci první části všechny překvapil Chris Buescher, který se dokonce dostal i do vedení. To se mu povedlo udržet i během posledního restartu a dojel si pro vítězství v první části závodu.

STAGE 2:

Buescher se udržel na předních pozicích i po zastávkách v boxech před restartem druhé části. O vedení se s ním pral Chase Elliott a zezadu na svou chvíli čekali William Byron a Kyle Larson. Před dalšími zastávkami v boxech se o vedení přetahovali jezdci Joe Gibbs Racing. Martin Truex, Jr. bránil první pozici před Dennym Hamlinem, kterému nakonec nedovolil strávit ve vedení ani jedno kolo během závodu. Poslední momenty druhé části závodu patřily Byronovi, který byl úžasně připraven na dlouhé zelené fáze závodu, a nakonec se mu povedlo před Hamlinem získat vítězství ve druhé části závodu.

FINÁLNÍ STAGE:

Po zastávkách v boxech si značně zkomplikoval závod skvěle jedoucí Buescher, který se kvůli pomalejší zastávce v boxech propadl o několik pozic. Ani během samotného restartu se mu příliš nedařilo a propadl se dokonce až za první dvacítku. Podobně horké chvíle měl i Hamlin, který byl příliš rychlý v boxech a dostal tak penalizaci restartování až z posledních míst jezdců, kteří ještě byli ve stejném kole jako vedoucí jezdec. Naopak Byron pomalu začal ujíždět Larsonovi a nic se nezměnilo ani po posledních zastávkách v boxech. Po dokončení tohoto cyklu měl Byron ještě o něco větší náskok nad Larsona, ke kterému se začal velice rychle blížit Tyler Reddick. Ještě předtím, než se tak stalo, svedl Larson souboj s Truexem a právě toto pomohlo Reddickovi, aby oba jezdce dokázal rychleji dojet. Byron měl na prvním místě velký náskok.

Tři kola před koncem se na druhé místo dostal Reddick a je velmi pravděpodobné, že pokud by Truexe a Larsona předjel dříve, možná by svedl souboj ještě s vedoucím Byronem. Nakonec se z druhého vítězství v kariéře radoval právě Byron, který projel cílem o dvě a půl sekundy rychleji než Reddick. Pro první top 10 v této sezóně si dojel smolař loňské sezóny Kyle Busch, který skončil na 10. místě.

Petr Smetana foto: Nascar.com