Rally

Motorsport      Rally, rallykros

Datum: 10.03.2022 Rally, rallykros Autor: Standa Hylán

V Sosnové nejrychlejší profíci

Pátým, předposledním závodem pokračovala v sobotu 5. března na autodromu v Sosnové Autodrom Rally Série. Od rána byla trať suchá, a tak to každý rozbalil hned od začátku. I jako občasný „divák“ jsem se vůbec nenudil, protože většina průjezdů byla na hraně fyzikálních zákonů. A ty za hranou stačil odtah rychle odtahovat do depa.

ARS - 5.3.2022 Již od tréninku kraloval mladý Jiří Šusta, který si krátil zimní přestávku laděním svého rallycrossového speciálu. V tréninku překvapil jediný elektromobil Tesla, který v rukách Ondřeje Hunčovského obsadil páté místo. Někteří závodníci využili tuto akci k testování. Jedním z nich byl i Filip Kohn, který v rámci seznámení se s vozem Honzy Černého obsadil třetí místo.

Nejlepším bodujícím závodníkem byl překvapivě na čtvrté místě Jan Bečička (Subaru Impreza), který o vteřinu porazil Daniela Suka (Subaru STi). Za ním skončil o necelou vteřinu místní Tomáš Gomzjakov (Kart Suzuki).

Ve dvoukolkách tentokrát s ohledem na suchou trať kralovaly nejsilnější vozy a nejrychlejší z nich byl Michal Suk (Ford Focus) před Dominikem Nwelati (Opel Adam). Třetí skončil se svým krásným historickým Fordem Escortem Ondřej Zdražil.

V juniorech slavil vítězství Marek Mičík (VW Polo) před Matyášem Gomzjakovem (Kart Yamaha) a Eliškou Slavíkovou (Škoda Fabia), která byla zároveň nejrychlejší v BobrCupu. Druhá byla Nikola Halousková (Škoda Felicia), třetí místo vybojovala Pavlína Krysličková (Mitsubishi Lancer).

Před posledním závodem je ve většině tříd několik adeptů na vítězství i na stupně vítězů. I v absolutním pořadí je vše otevřené. Vedoucí Dominik Nwelati je na tom paradoxně z adeptů na titul nejhůře, protože škrtá nejvíc bodů. Na letošní titul si brousí zuby kromě Dominika i Lukáš Vlk a Michal Nový, kteří mají stejný počet bodů. Bez šance však nejsou ani Jan Procházka, Miloš Feigl a Jerry Stoch.

Kdo z nich nakonec zvedne nad hlavu pohár za absolutní vítězství se dozvíme už 26. března, kdy se koná poslední letošní závod Autodrom Rally Série 2021/22. Přijďte se proto i vy podívat na finále letošního klání. Rozhodně se nebudete nudit a třeba právě vás uvidíme v příštím ročníku Autodrom Rally Série.