Rally

Motorsport      Rally, rallykros

Datum: 26.01.2020 Rally, rallykros Autor: Standa Hylán

Thierry Neuville zvítězil při slavné Rallye Monte Carlo, těsně porazil Ogiera a Evanse.

Thierry Neuville ovládl třetí etapu Rallye Monte Carlo, což mu stačilo k úspěchu při nejslavnějším závodě WRC. Neuville tak přerušil šestiletou nadvládu Sebastiana Ogiera v Monte Carlu.

neuville
Letošní podnik se bohužel odjel bez účasti českých závodníků. Tovární tým Škody Motorsport před několika týdny de facto skončil a nikdo z jezdců bez tovární podpory se lednové soutěže neúčastnil.

Hned v úvodu měl velmi těžkou havárii úřadující mistr světa Ott Tänak, který v letošní sezoně startuje s Hyundaiem, i když v minulé sezoně startoval s Toyotou, pro kterou zajel titul. Naštěstí posádka vyvázla v pořádku a bez zranění. Video z nehody naleznete zde:

Neuville útočil na vedení od poloviny soutěže, v závěru aspirovali na první místo kromě Belgiačana i Ogier a Evans (oba Toyota Yaris WRC). Po 16.etapě však triumf slavil Neuville. "Je skvělé takto začít novou sezonu", liboval si v cíli vítěz.

Neuville letošní svoje závodění spojil s charitou. Při každém podniku světového šampionát daruje místní dobročinné organizaci minimálně 2000 €. „Pokud dojedu na pódiu, tak částku zdvojnásobím. Pokud soutěž vyhraji, tak bude dar činit 10 000 €“ prohlásil Neuville před začátkem sezony a dodal, "Při Rallye Monte Carlo bych rád pomohl francouzské Association Reves, která pomáhá vážně nemocným dětem plnit jejich sny.“

Příští podnik se pojede ve Švédsku a tam by se již měl objevit Filip Mareš se Škodou Fabia R5 Evo.

esha    foto: google.com