Rally

Motorsport      Rally, rallykros

Datum: 31.12.2019 Rally, rallykros Autor: Standa Hylán

Szilvester Rally ukončila definitivně letošní sezonu

Uplynulý víkend nabídl příznivcům motorsportu oblíbenou soutěž Szilveszter Rallye. Do soutěže se přihlásilo téměř 190 posádek. Mezi nimi i několik z České republiky. Ze Slovenska potom Marek Špavelko z L Racing týmu. Autodrom Hungaroring přivítal rekordní počty posádek.

Szilvester Rally 2019 Navzdory exhibičního charakteru je silvestrovská soutěž u našich sousedů velkou výzvou. Rozmanitost startovního pole spolu s technickým charakterem tratí byla zajímavou kombinací. Navíc v příznivém počasí. Tým L Racing tam tentokrát poslal zkušeného Marka Špavelka se spolujezdcem Emilem Horniačkom na Mitsubishi Lancer EVO IX.

Marek Špavelko: "Soutěž to byla pěkná, dobře zorganizovaná a zajímavé to bylo i slušným počtem kilometrů. Vyzkoušel jsem si po době EVO IX, které obvykle dávám k pronájmu. Bylo tam přes 190 přihlášených aut. Skončili jsme původně na 20. místě absolutně, no dodatečně jsme se dozvěděli o penalizaci, což nás posunulo níže. tratě byly velmi pěkně vymyšlené, jinak než na Slovakia Ringu. Toto se více podobá na trati rallye, je to techničtější, ale obě soutěže jsou skvělé. Byl to můj první start na silvestrovské rallye, takže to hodnotím pozitivně. Nyní uvidíme, jaký zimní kalendář soutěží vznikne a určitě se něčeho zúčastníme. " Manažer týmu L Racing Ján Lipták na závěr dodává: "Děkuji Markovi za pěknou reprezentaci L Racingu na tomto posledním akcí roku, které pravidelně navštěvujeme. Stejně se chci velmi pěkně poděkovat všem za přízeň v uplynulém roce a přejeme vše dobré i v tom novém." Po penalizaci 2 sekund posádka Marka Špavelka skončila na 50. místě.

Soutěž ovládl favorité celého pole Rovanperä Kalle - Korhonen Noora se Šokodou Fabia R5. Skvělé druhé místo patřilo dvojici Petr Semerád - Jiří Hovorka s vozem Škoda Fabia R5 evo. Soutěž dokončila ještě jedna česká posádka Milan Blahout se spolujezdcem Hynkem Středou. Celkem exhibiční podnik dokončilo 104 posádek.