Formule

Motorsport      Formule

Datum: 23.05.2019 Formule Autor: Roman Klemm

První trénink v ulicích Monte Carla ovládl lídr F2 Nicholas Latifi

Jezdci Formule 2 dnes měli první možnost projet si náročnou trať v ulicích Monte Carla. V jediném tréninku před kvalifikací byl nejrychlejší Kanaďan Nicholas Latifi s týmem DAMS. Druhý skončil Nyck de Vries s týmem ART a třetí nejrychlejší byl Luca Ghiotto.

NICHOLAS

Nicholas Latifi byl dnes velmi rychlý a potvrzuje roli favorita na titul, když v dopoledním tréninku zajel pěkný čas 1:21,887. Nejblíže k Latifimu byli jeho rivalové v boji o titul Nyck de Vries, který na Latifiho ztratil 114 tisícin a Luca Ghiotto, ten ztratil necelou půl vteřinu.

Byli to právě jezdci týmu DAMS, kteří se jako první vydali do ulic Monaka a brazilský jezdec Sergio Sette Camara byl tím prvním, kdo naměřil nějaký čas. Byl to dost pomalý čas 1:27,446. Nicholas Latifi byl rychlejší a zajel čas 1:24,648.

Jezdci později přezuli na měkčí superměkké pneumatiky a na nich o mnoho zrychlili. Velké zlepšení kolo od kola měl Nyck de Vries, kterého zastavila až šachovnicová vlajka na druhém místě. Rychlé časy jsme mohli vidět také například u Jacka Aitkena, ten se od loňského roku o mnoho zlepšil a potvrzoval to i zde.

Dařilo se i našim barvám, když nováček ve Formuli 2 Callum Ilott dokončil trénink na pěkném šestém místě se ztrátou devíti desetin na Latifiho. Juan Manuel Correa, druhý jezdec týmu Sauber Junior Team by Charouz skončil na dvanáctém místě. Jeho ztráta činila necelé dvě vteřiny.

Zajímavým oživením tohoto víkendu je Artem Markelov, který s týmem MP Motorsport odjel první trénink, skončil na sedmnáctém místě a ztratil na první místo necelé tři vteřiny.