Rally

Motorsport      Rally, rallykros

Datum: 19.01.2022 Rally, rallykros Autor: Standa Hylán

Procházku ani Nwelatiho Vlk nedohonil

Třetím závodem ARS pokračovala v sobotu 15. ledna na autodromu v Sosnové Autodrom Rally Série. Tentokrát byla trať pouze mokrá, ale i tak nebyla nouze o smyky a nehody.

Autodrom Rally Serie Sosnová V tréninku byl nejrychlejší Jan Procházka (Subaru Impreza) před Lukášem Krupičkou ((Peugeot 208 R2) a Dominikem Nwelati (Opel Adam R2), který se dokonce po první sérii dostal do celkového vedení. Po druhé sérii už ale vedl se svým silným Subaru Jan Procházka a ve třetí sérii svůj náskok ještě o něco navýšil. Druhé místo absolutně a první ve dvoukolkách vybojoval Dominik Nwelati, na třetí místo se postupně prokousal Lukáš Vlk (Mitsubishi Lancer).

Druhé místo ve dvoukolkách nakonec o pouhých 7 setin sekundy vybojoval Michal Suk (Ford Focus) před Lukášem Krupičkou. Platnost přísloví že něco půjčit je stejné, jako to zahodit potvrdil Vladimír Hanzl, který půjčil svého krásného Focuse svému synovi a ten ho v nejrychlejší zatáčce zahodil tak, že ho musel naložit Pepa Semerád se svou odtahovkou.

Nejmladších účastníků se tentokrát sešlo 7 a nejrychlejší z nich byla Eliška Slavíková (Škoda Fabia), která skončila v absolutním pořadí na skvělém 20. místě. Druhým juniorem byl Václav Tůma (VW Lupo) před Patrikem Kdérem (Škoda 120).

Eliška byla zároveň i nejúspěšnější závodnicí BobrCupu, druhá skončila Nikola Halousková (Škoda Felicia) a třetí byla Pavlína Krysličková (Mitsubishi Lancer).

V absolutním pořadí vede po třetím závodě stabilně jedoucí Dominik Nwelati před Michalem Novým (Subaru Impreza) a vítězem třetího závodu Janem Procházkou. Ve dvoukolkách je druhý Jan Strnad (Mazda MX-5), třetí pak Ladislav Hlava (VW Golf).

Čtvrtý závod Autodrom Rally Série je naplánován na sobotu 12. února.

Petr Pavlát     foto: VOSTYMfoto

Autodrom Rally Serie Sosnová Autodrom Rally Serie Sosnová Autodrom Rally Serie Sosnová