Formule

Formule

Motorsport      Formule

Datum: 06.10.2020 Formule Autor: Standa Hylán

Posezonní testy Formule 3 v Barceloně za účasti českého týmu i dvou českých závodníků

Několik dnů po skončení letošní zvláštní, koronakrizí poznamenané, sezony Formule 3 se týmy soustředily na posezonní testy. Ty proběhly včera a dnes na okruhu v Barceloně. Jezdecká sestava týmů prošla mnoha změnami. A nechyběla spousta nováčků včetně plzeňského rodáka Josefa Knoppa.

Barcelona Test Day 2 Po skončení sezony se týmy Formule 3 zabydlely na dva dny v Barceloně, aby zde otestovaly techniku pro nadcházející sezonu. Jak bývá zvykem, jednotlivé týmy k testům pozvaly jezdce i z jiných stájí a poohlédly se i za jezdci z nižších serií. Mezi nováčky se objevil např. Caio Collet z Renault Sport Academy, Artur Leclerc (bratr Charlese Leclerca současného pilota Ferrari), který je momentálně druhý v šampionátu Regional European Championship či Jonny Edgar v současnosti vedoucí jezdec ADAC Formula 4.

K nim se připojili i stálice letošního šampionátu Formule š mj. Enzo Fittipaldi, Clement Novalac, Olli Caldwell, Igor Fraga, David Schumacher a další. Jedinou ženou v poli byla Sophia Floersch. Samozřejmě nechyběl ani český tým Charouz Racing Systém, který do testů obsadil stávajícího člena týmu Michaela Belova, doplnil ho Fin Patrik Pasma a plzeňský rodák Josef Knopp, který v současnosti závodí v šampionátu Regional European Championship.

Letošní člen týmu Charouz Racing Systém Roman Staněk přesedlal v pondělí k týmu ART Grand Prix, v úterý usedl do sedačky mistrovského PREMA Racing týmu.

První den posezonních testů vyhrál Matteo Nannini z Campos Racing před Jakem Hughesem z HWA Racelab. Třetí skončil Calan Williams z Jenzer Motorsport. Roman Staněk Racing v barvách ART GP se umístil na 7. místě. Jezdci Charouz Racing System obsadili 16. místo (Belov), 28. místo (Pasma) a 30. místo (Knopp).

Dnes se na první místo dostal Clement Novalak následovaný Jackem Doohanem (oba Trident), třetí skončil včerejší vítěz Matteo Nannini. Roman Staněk v sedačce PREMA Racing obsadil 17. místo, když překonal svého kolegu Artura Leclerca, jenž skončil na pozici 22. Jezdci Charouz Racing Teamu skončili na 18. místě (Belov), 23. Skončil Pasma a bohužel opět 30. Josef Knopp.

Odpoledne všichni sbírali data z delších stintů a ze závodní simulace, takže ke zlepšení již nedošlo. Nicméně v odpolední části skončil Roman Staněk na druhém místě před týmovým kolegou Dennisem Haugrem. Charouzův tým dokončil odpolední část v pořadí Belov (14) , Pasma (16) a Knopp (21)

Další testy Formule 3 proběhnou koncem října ve španělském Jerezu.

Standa Hylán    foto: FIA Formula 3