DAKAR

Motorsport      DAKAR

Datum: 05.01.2024 DAKAR Autor: Tisková zpráva

Po prologu páté místo ve čtyřkolkách pro Juraje Vargu

Rally Dakar 2024 konečne odštartovala. Súťažiaci, vrátane Slováka Juraja Vargu majú za sebou úvodný Prológ. Jeho výsledok určuje poradie do prvej etapy, pričom Juraj medzi Quadmi dojazdil piaty.

Účastníci Rally Dakar 2024 sa po dlhých mesiacoch príprav konečne dočkali štartu a dnes už majú za sebou prvé dakarské kilometre. Na programe dnešného úvodného dňa bol Prológ, ktorého výsledok určuje pozíciu jednotlivých súťažiacich na štarte prvej etapy. Jeho trať nebola veľmi dlhá a merala iba dvadsaťsedem kilometrov. Ak k tomu pripočítame aj stotridsať kilometrov dlhý prejazd, treba iba skonštatovať, že v dakarských mierach to bol pre všetkých zúčastnených iba taký maličký výlet.

„Prológ tvorila dvadsaťsedem kilometrová trať a kategória Quad vyrážala dnes ako prvá. Museli sme veľmi dobre pozerať do navigácie, keďže stopy neboli žiadne. Napriek faktu, že to bola kvalifikačná etapa zvolil som radšej miernejšie tempo a viac som sa venoval navigácii, ktorá bola už v tomto Prológu dosť náročná. Povedal som si radšej pomalšie ako sa niekde stratiť, alebo niečo vyrobiť hneď na začiatku. Ten pravý Dakar začína až zajtra a nás hneď čaká poriadna nádielka kilometrov,“ zhodnotil Juraj Varga dnešný Prológ na 46. Rally Dakar 2024.

Zajtra ako aj Juraj už spomínal čaká účastníkov Rally Dakar 2024 prvá ostrá etapa smerujúca z Alula do Al Henakiyah. Na trati o celkovej dĺžke päťstoštyridsaťjeden kilometrov čaká súťažiacich kategórie Quad aj štyristoštrnásť kilometrov dlhý meraný špeciál. Táto trať ešte nikdy nebola použitá v rámci Rally Dakar, takže bude pre všetkých novinkou. Jej povrch bude kamenný, pričom jej povrch a veľkosť kameňov sa bude neustále meniť. Ako sa tu bude dariť Slovákovi Jurajovi Vargovi o tom vás budeme opäť podrobne informovať.