Moto

Moto

Motorsport      Moto

Datum: 24.09.2023 Moto Autor: Tisková zpráva

Perez Gonzalez bojoval o vítězství až do konce. Nakonec dojel čtvrtý a je stále ve hře o titul. Clark při své premiéře skončil 24.

První závod předposledního podniku letošní sezóny kategorie World Supersport 300 ve španělském Aragonu byl opět dramatický. José Luis Perez Gonzalez, který zde startuje na domácí půdě, vybojoval v sobotním Superpole pátou pozici a start ze druhé řady startovního roštu.

Accolade Smrz Racing Aragon Do závodu i skvěle odstartoval, po několika kolech však přišla červená vlajka, kterou zavinil pád dvou soupeřů. Jezdec týmu Accolade Smrz Racing BGR se v tu chvíli pohyboval na druhé pozici. Po restartu bojoval o pódiové umístění až do samotného závěru, nakonec však po těsném souboji projel cílem pátý. Díky penalizaci jednoho ze soupeřů se posunul o jednu příčku, a na své konto si tak připsal další čtvrté místo a velkou porci bodů do celkové klasifikace světového šampionátu. Na vedoucího jezdce ztrácí pouze 12 bodů. Nováček Chris Clark úspěšně dokončil svůj první závod na 24. pozici

José Luis Perez Gonzalez: “Dneska vše fungovalo, jak má, cítil jsem se dobře na motorce, okruh mi sedí, bojoval jsem. Bohužel jsem si myslel, že zbývá ještě jedno kolo, za což se týmu omlouvám. Zítra uděláme vše pro to, abychom bojovali o vítězství.”

Chris Clark: “Byl to skvělý první závod. Jsem spokojen, ale vím, že mám na víc. Doufám, že zítra to také půjde.”