Závodní silniční okruhy

Motorsport      Okruhy, vrchy

Datum: 13.09.2023 Okruhy, vrchy Autor: Tisková zpráva

ORLEN Janík Motorsport šampionem v ESET Cupu

Stejně jako TCR Eastern Europe, i ESET Cup odjel o uplynulém víkendu svůj poslední podnik sezóny 2023. Stalo se tak na Masarykově okruhu v Brně, kde tým ORLEN Janík Motorsport získal díky Václavu Janíkovi titul ve vytrvalosti v kategorii GTX.

ORLEN Janík Motorsport Před posledním vytrvalostním závodem sezóny v rámci ESET Cupu se Václav Janík nacházel na druhém místě, půl bodu za posádkou týmu RTR Projects. Slunný sobotní podvečer tak sliboval zajímavý souboj o titul mezi dvěma KTM X-BOW GTX. Ten ale skončil ještě dříve než začal.

Tým RTR Projects měl nešťastnou kolizi hned na konci druhého kola závodu, která zapříčinila nepojízdné auto a konec nejen v závodě, ale také v souboji o titul. Nad okruhem zavlály červené vlajky a závod byl přerušen. Po restartu bylo jasné, že k zisku titulu stačí dojet.

To se také povedlo, navíc na první příčce ve skupině a Václav Janík se stal vytrvalostním šampionem ESET Cupu 2023, což je výsledek, který jen podtrhuje super úspěšnou sezónu.

Zdroj: ORLEN Janík Motorsport