Rally, kros

Rally

15.11.2019 Rally, rallykros Vložil:Standa Hylán Zpět

Nezastavitelná Štěpánka Mottlová plánuje v příštím roce rallycross

Mladá česká závodnice Štěpánka Mottlová, která se v letošní sezoně účastnila závodů v rámci Czech Kart Open v kategorii ROK Senior (spolu s ní zde jezdila i Slovenka Michaela Dorčíková, která letos usedla i do vozu Nascar) se chce dál posunout a ráda by absolvovala příští sezonu v Rallycross cupu.

Štěpánka Mottlová Štěpánka pochází z motoristické rodiny. Její otec v současné době závodí v rally, ale v mládí rovněž začínal s rallycrossem. Zpočátku razil teorii, že dívky za volant nepatří, později však názor pomalu začal měnit. Štěpánka by ráda opustila motokáry a  v příštím roce usedla do rallycrossového speciálu Volkswagen Polo GTI. Problémem jsou samozřejmě finance.

Proto se rozhodla realizovat projekt #HOLKAZAVOLANTEM na Startovači.A jak sama říká: „chci rozšířit povědomí o tom, že holky jsou dobré řidičky, zároveň ale respektuji muže, protože moc dobře vím, že mi jsou velice náročnými soupeři a obrovskou motivací. Doufám, že pomohu holkám a ženám, získat sebedůvěru a jistotu za volantem.“ Kampaň má podporu na Facebooku i na Instagramu, kde se prezentují i další potencionální závodnice.

Kromě závodění Štěpánka studuje zpěv na konzervatoři, ve 13 letech nastartovala kariéru modelky a přes týden je z ní oblíbená učitelka v mateřské školce. Pokud nezávodí, navštěvuje v Berouně sportovní centrum Eden, kde neustále zlepšuje svou fyzickou kondici. Pokud máte chuť sympatickou závodnici podpořit a pomoci splnit její sen, navštivte stránku:
https://www.startovac.cz/projekty/holkazavolantem/?fbclid=IwAR0K_fuAW7_Boy5Vhs05dwSV5ZMgzeCe_ucujVAU5MzNGCVtWkf0Xe7SPeA ,
kde Štěpánka nabízí za případnou finanční podporu spoustu odměn. Od kartiček přes merch #HOLKAZAVOLANTEM až po možnost zveřejnění dárce na jejím závodním autě.

Věříme, že Štěpánka bude v crowdfundingové akci úspěšná a nastartuje tak další etapu své kariéry.


Standa Hylán   foto: Instagram Štěpánky Mottlové

Štěpánka MottlováŠtěpánka MottlováŠtěpánka MottlováŠtěpánka Mottlová