Motorsport      DTM/ADAC GT Masters

Datum: 12.08.2019 DTM/ADAC GT Masters Autor: Standa Hylán

Náročný víkend pro I.S.R. Racing v Zandvoortu

I.S.R. Racing prožil na Zandvoortu (NED) v rámci čtvrtého podniku ADAC GT Masters 2019 náročný víkend. Český tým nasadil Audi R8 LMS #33 s posádkou Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER), který nedávno potřetí ve své kariéře zvítězil ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu.

I.S.R. Zandvoort Pro vývoj celého víkendu bylo klíčové počasí. Pršelo po celý pátek i v sobotu a I.S.R. Racing během volných tréninků vyzkoušel několik nastavení. Filip Salaquarda v první kvalifikaci předvedl na vodě výbornou rychlost a patřil mezi pět nejrychlejších, ale trať začala rychle osychat a pilot I.S.R. Racingu v těchto podmínkách už nestihl odjet čisté kolo. Své snažení uzavřel časem 1:48,261 na 22. místě. Ve druhé kvalifikaci v neděli ráno Frank Stippler najel 1:36,904 a skončil jedenáctý.

Posádka I.S.R. Racingu tak před sebou měla stíhací závod a plně se na něj soustředila. Salaquarda na suchu dobře odstartoval a i když úzká trať Zadvoortu je zrádná, před zastávkou v boxech se mu podařilo postoupit o několik míst dopředu. Druhá část závodu byla plná událostí a Stippler mohl skončit v Top 5, ale kontakty s Corvette C7 GT3-R #13 Davida Jahna a Mercedesem-AMG GT3 #48 Philipa Ellise v závěru závodu jej srazily na 9. místo. Velice pozitivní výsledek, posádka I.S.R. Racingu si polepšila o plných 13. míst. Druhý závod byl ve svém vývoji přímočařejší. Stippler odjel skvělý první stint a efektivní výkon Salaquardy dovolil pilotům I.S.R. Racingu dokončit těsně za Top 10 na 11. místě.

Igor Salaquarda (majitel I.S.R. Racingu) „Víkend byl těžší, než jsme čekali. Počasí ovlivnilo první část víkendu a najít správné nastavení nebylo jednoduché. To nám zabránilo ukázat náš plný potenciál, ačkoli jsme měli rychlost na to, abychom obsadili přední příčky. V sobotu jezdci odjeli napínavý závod, při kterém získali zpět mnoho pozic a při kterém se nám v boxech tajil dech. Druhý závod byl komplexnější a bohužel jsme nedokončili další stíhací jízdu. Není čas odpočívat, už příští týden opět závodíme a budeme se snažit o co nejlepší výsledek.“ Pátý podnik sezóny 2019 I.S.R. Racing čeká 16.-18. srpna na Nürburgringu (GER).

Zdroj: I.S.R. Racing