Formule

Formule

Motorsport      Formule

Datum: 02.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Maloney také vítězem hlaního závodu F2 v Bahrajnu. Zlepšený Roman Staněk dojel třináctý

Zane Maloney z Barbadosu byl po triumfu ve včerejším sprintu nepřemožitelný i v hlavním závodě F2. Roman Staněk zaznamenal oproti včerejšku lehké zlepšení a skončil na 13. pozici.

Zane Maloney Po diskvalifikaci nejrychlejšího čtvrtka, Kushe Mainiho, směl z pole-position vyrazit Brazilec Gabriel Bortoleto (Invicta). Úřadující šampion FIA-F3, patřící od letoška do juniorského kádru McLarenu ale na startu zle zaspal. Ve snaze vše napravit pak v první zatáčce otočil Hadjara, do kterého vrazil Fittipaldi. Mnohem lépe si počínal včerejším triumfem ve sprintu povzbuzený Zane Maloney.

Jezdec stáje Rodin pohotově převzal špičku před Zacem O´Sullivanem (ART), Dennisem Haugerem (MP), Bortoletem, Pepe Martim (Campos) a Paulem Aronem (Hitech). Zatímco se Roman Staněk (Trident) dokázal posunout kupředu na 13. místo, pokračovalo katastrofální bahrajnské představbení špičkové stáje Prema i v sobotu: Kimi Antonelli byl pouze 17. a Oliver Bearman po problémech na startu zavítal do boxů. Maličký junior Sauberu Maloney poté znovu předvedl, že je ve výborné formě.

Po třetině podniku vedl o 4 sekundy před silnými nováčky Pepe Martim a Zacem O´Sullivanem. Suverénní Maloney měnil pneumatiky 13 kol před cílem a svůj náskok před podobně bezchybnými O´Sullivanem a Martim udržel. Pak se ovšem opět ukázalo, jak může poražený konkurent zasáhnout do sportovního vývoje závodu: Victor Martins odstavil svůj defektní vůz nemotivovaně vedle trati a následující neutralizace lídra připravila o to, co si doposud vypracoval...

Re-start a zbytek závodu ovšem borec z Barbadosu pojal s přehledem a vybojoval si druhý triumf víkendu. Za ním si podobně zaslouženě dojel pro druhé místo Marti, před rychlým Paulem Aronem, který si výtečně rozvrhl životnost pneumatik a ve finiši udělal několik pozic. O dalších poizicích se rozhodlo za de facto nulového zájmu domácího „odborného“ publika v pěkném souboji mezi O´Sullivanem, Bortoletem, Colapintem, Mainim a Haugerem.

Roman Staněk měnil pneumatiky v polovině závodu, když byl na 16. pozici. Po oproti pátku lehce zlepšeném výkonu dojel 13.