NASCAR, Indycar

Motorsport      NASCAR, Indycar

Datum: 06.06.2021 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Kyle Larson drtivě zvítězil a Hendrick Motorsports překonal rekord NASCAR

Nejdelší závod celé sezóny v podobě dlouhých 600 mil hostilo již tradičně závodiště Charlotte Motor Speedway. Samotný závod je především specifický tím, že má celkem čtyři části po 100 kolech a jezdci tu mohou získat o jeden play-off bod více než ve všech ostatních závodech, kde jsou vždy tři části.

Kyle Larson STAGE 1:

Díky vítězství v kvalifikaci odstartoval Kyle Larson z prvního místa na startu. Byla to pouhá předzvěst neuvěřitelné dominance, která v následujících 400 kolech měla nastat. Prvních téměř padesát kol vedl Larson a až při zastávkách v boxech pustil na chvíli do čela Brada Keselowskiho a Williama Byrona. Po dokončení cyklu si Larson bez problémů dojel pro vítěznou stage a pro play-off bod. Druhé místo obsadil Chase Elliott a třetí Byron.

STAGE 2:

Druhá část přinesla jednu malou změnu, kdy se v průběhu této části dostal na 17 kol do vedení skvěle jedoucí Elliott. Kyle Busch se postupem času dokázal dostávat ke špici a v posledních několika kolech závodu jezdil pravidelně v nejlepší šestce. Larson, Elliott a Byron si zopakovali pořadí z první části a Kyle Busch dokončil druhou část na čtvrté pozici.

STAGE 3:

Kyle Busch zavtipkoval, když prohlásil, že jediná možnost, jak se dostat před vozy Ricka Hendricka, je, že je musí poslat do smyku. Měl svým způsobem pravdu, protože co se týče rychlosti, dnes jeli stejně skvěle jako v Doveru. V této části se podařilo Byronovi dostat se na několik kol před Larsona, ale bohužel pro něj to na vítězství v této části nestačilo. Za touto dvojicí dojel Kyle Busch, který se zlepšoval po celou dobu závodu.

FINÁLNÍ STAGE:

I v poslední části závodu se opakovalo to, co v předchozích tří. Larson absolutně dominoval a do vedení se dostal pouze Tyler Reddick na tři kola a Ryan Blaney na dvě kola. Larson si po posledních zastávkách v boxech vytvořil obrovský náskok více než šesti sekund a mířil za vítězstvím. Závod nakonec vyhrál neskutečným rozdílem 10 sekund před Elliottem. Třetí příčka patřila Kylu Buschovi a nejlepší pětici doplnil Byron a Alex Bowman. Pro tým Hendrick Motorsports to bylo již 269. vítězství, čímž překonali rekord NASCAR, který před tímto závodem držel Rick Hendrick společně s týmem Petty Enterprises. Historicky první vítězství získal Geoffrey Bodine v roce 1984 v závodě v Martinsvillu. Shodou náhod jak Bodine, tak Larson měli číslo svého vozu 5.

Petr Smetana     foto: Nascar.com