NASCAR, Indycar

Motorsport      NASCAR, Indycar

Datum: 19.06.2020 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Kyle Busch vítězí v Miami i po penalizaci dominantním způsobem

NASCAR Gander Outdoors Truck Series zavítala na Homestead-Miami Speedway, který řadu let hostil úplně poslední závod sezóny pro všechny tři hlavní série NASCAR.

Kyle Bush - Miami Pátý závod sezóny se konal pod názvem Baptist Health 200 a byl vypsán na 134 kol. Ještě před samotným závodem se do velkých problémů dostal Kyle Busch, který měl po losování pozic odstartovat z druhého místa za Austinem Hillem, jenže Buschův vůz neprošel technickou inspekcí a musel odstartovat z posledního místa. Aby toho nebylo málo, dostal s tím spojenou penalizaci průjezdu boxy během závodu.

STAGE 1:

Start se obešel bez větších problémů a vedoucím mužem byl Austin Hill, kterého velmi rychle dotahoval Grant Enfinger. Za prvních deset kol stáhl na vedoucího muže náskok zhruba jedné a půl sekundy a dostal se na dostřel. Jakmile se ale pokusil o předjetí, Hill se začal zase vzdalovat. V 21. kole se do kontaktu dostal Chase Elliott a Zane Smith a způsobili nehodu čtyř vozů. Zatímco Smith v závodě skončil, Elliott pokračoval s lehkým poškozením dále. Po restartu na posledních 11 kol Hill dokázal uhájit první místo před Benem Rhodesem a vyhrál první stage.

STAGE 2:

Christian Eckes se dostal po zastávkách v boxech do vedení a po restartu zde strávil sedm kol, než jej dojel Kyle Busch, který se musel celou první stage probíjet ze zadních pozic a měl i lehký kontakt se zdí. Busch se dostal do vedení ve 39. kole a všem postupně začal ujíždět. Za Buschem se však tvrdě bojovalo mezi Hillem, Eckesem a Rossem Chastainem. Nakonec to byl Chastain, který si připsal body za druhé místo ve druhé stagi za vítězným Buschem. Třetí místo pak patřilo Hillovi a až za ním dojel Eckes.

FINÁLNÍ STAGE:

Kyle Busch si dokázal vedení udržet i po dalších zastávkách v boxech a bylo jasné, že bude pokračovat ve své dominantní jízdě. To se také stalo, jenže po pár kolech byla vyvěšena žlutá vlajka kvůli smyku Brennana Poola. Restart byl opět v režii Busche, kterého se marně snažil pokořit Austin Hill a Ross Chastain. Busch si na své soupeře vytvořil náskok, který čítal přes čtyři sekundy a na poslední zastávky v boxech dorazil s velkým náskokem. Po výjezdu z boxů byl jeho náskok ještě větší, jenže deset kol před cílem byla vyvěšena poslední žlutá vlajka, kdy Jordan Anderson naboural do zdi a vůz zůstal stát u dráhy. K tomu Sheldon Creed při nájezdu do boxů narazil do nádob s pískem, které jsou umístěny před betonovou zdí, a kvůli vysypanému písku na dráze na řadu přišla dokonce červená vlajka. Poslední restart tak znova opanoval Busch a s náskokem více než dvou sekund vyhrál svůj 58. závod. Druhé místo se překvapivě podařilo ukořistit Tyleru Ankrumovi, který za sebou udržel třetího Chastaina. Poslední dvě místa v nejlepší pětce pak obsadil Chase Elliott a šampion z roku 2016 Johnny Sauter. Petr Smetana foto: google.com