NASCAR, Indycar

Motorsport      NASCAR, Indycar

Datum: 04.09.2020 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Kevin Harvick dominoval v Doveru

Nejvyšší série NASCAR měla na programu 25. závod sezony. Již podruhé za poslední dva dny se závod konal na Dover International Speedway. Tento mílový ovál disponoval délkou 311 kol oproti klasickým 400.

STAGE 1:

Matt DiBenedetto byl vylosován na prvním místě při losování startovního roštu a první řadu s ním doplnil Ryan Newman. Prvních pět kol si své první místo držel DiBenedetto a poté poprvé zavlála žlutá vlajka. Ricky Stenhouse jr po kotnaktu naboural zeď a do nehody se zapletl také Chase Elliott, který ještě nechtěně naboural zezadu Kyla Busche. Touto nehodou si všichni aktéři zkazili závod hned v jeho úvodu. O chvíli později se do vedení dostal Aric Almirola, který vedl 22 kol. Po zastávkách v boxech, které měl Kevin Harvick nejrychlejší se dostal do vedení a vyhrál první část závodu.

STAGE 2:

Ve druhé části závodu začal nejlépe opět Harvick, který byl zde v Doveru opět velmi silný. Před první zastávkou v boxech si Harvick utvořil menší náskok, který mu dovolil jet do boxů o něco později než ostatní a mít tedy čerstvější pneumatiky na konci druhé části. Když Harvick zajel do boxů, tak vedení převzal na 12 kol Joey Logano. Po Loganově zastávce v boxech opět vedl Harvick a dokázal vyhrát i druhou část závodu.

FINÁLNÍ STAGE:

Stejně tak jako do druhé části závodu, tak i do poslední startoval Harvick z prvního místa. Poměrně dobré tempo si držel také Denny Hamlin, který zde vyhrál minulý den. V nejlepší trojici se pohyboval také Martin Truex jr a William Byron, který vedl tvrdý souboj a každý bod s Jimmie Johnsonem o postup do play-off. Harvick si držel vedení téměř po celou dobu poslední části závodu s výjimkou zastávek v boxech, kdy se do vedení dostal po delší době nejúspěšnější závodník zde v Doveru Johnson. Dvacet kol před cílem byla vyvěšena poslední žlutá vlajka, kdy havaroval Corey LaJoie. I poslední restart uhájil Harvick a s velkým náskokem vyhrál nad Truexem. Stejně jako Hamlin včera, tak i dnes vítěz závodu vyhrál obě stage.