Formule

Motorsport      Formule

Datum: 01.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Junior Red Bullu Arvid Lindblad prvním vítězem sezony F3

První víkend Grand Prix sezony 2024 začal pro Red Bull velmi dobře: zábavný páteční sprint Formule 3 vyhrál junior Dr. Marka, 16letý Brit Arvid Lindblad z týmu Prema.

Arvid Lindblad První víkend Grand Prix sezony 2024 začal pro Red Bull velmi dobře: zábavný páteční sprint Formule 3 vyhrál junior Dr. Marka, 16letý Brit Arvid Lindblad z týmu Prema. Na startu se prosadil bulharský junior Renaultu Nikola Tsolov a za něj se zařadil týmový kolega Laurens van Hoepen z Nizozemí. Za nimi jelo americké překvapení Max Esterson (Jenzer), Lindblad a Němec Tim Tramnitz (MP). Velmi zajímavý závod nabídl mnoho předjíždění.

Po 5 kolech se Lindblad posunul před Estersona, Tramnitze pokořil zkušený Leonardo Fornaroli (Trident). Následovala honička pouští, při které se z vedoucí skupiny nikdo nedokázal utrhnout – jelo se v těsném semknutí. Van Hoepen se na čas prodral na špičku a Esterson se o poločas dostal zpět na 3. pozici, zatímco i předsezonní favorit Luke Browning (Hitech) postoupil kupředu na 7. místo. Později ovšem obdržel 10sekundovou penalizaci, což ho vyřadilo z bodovaných míst.

Ve 13. kole se na 2. pozici probojoval Lindblad a po několik kol trvajícím duelu s Tsolovem mu patřilo vedení, které do cíle nedal z ruky. Dlouho vedoucí Bulhar se později neubránil van Hoepenovi a Fornarolimu a skončil jen 4. Zkušený Gabriele Mini dojel až za nováčky Tramnitzem a Estersonem. Nedělní poleman Dino Beganovic nebodoval kvůli defektu pneumatiky.