Datum: 17.11.2019 Moto Autor: Standa Hylán

Jaroslav Brzobohatý a jeho letošních posledních pár slov

Tradičních a letos posledních pár slov k dnešní MOTO GP ve Valencii z pera Jaroslava Brzobohatého. Sezona je u konce, takže ta dnešní Jardova "slova" jsou opravdu pro letošek poslední.

Jorge Lorenzo Valencie 2019 MOTO 3
Trochu předstartovních zmatků, hodně pádů. A megapřekvapení jménem Artigas, jedoucí svůj první závod MS Moto3. Vyhrál Garcia (poprvé) před Mignem. Artigas byl třetí. Filip zajel asi svůj životní závod a byl pátý. Kuba bral bod za 15 flek. Krásnej, napínavej závod až do konce.

MOTO 2
Vítězství a titul vicemistra získal Brad Binder, který pozávodil Tomáše Luthiho. Třetí byl těsně Navarro. Čtvrtý senzační Manzi na MV Agustě. Mistr světa A.Marquez spadl a dojel vzadu.

MOTO GP
Rozlučka Jorgeho mu přinesla nějaký bodíky za 13. flek. Ale určitě si tak konec kariéry nepředstavoval. Nebyl to nikdy můj kůň, ale zasloužil by si lepší konec. Ale aspoň mu Repsol Honda vyhrál titul týmů. Závod vyhrál MM93 před letošní kometou Fabiem Quartarrarem. Třetí skvělej Miller. Dle mně by si zasloužil tovární techniku místo matnýho Petruxe. Další místa brali Dovi, Rins a Maverick. Vale zakončil ne moc povedenou sezonu jako osmý. Karel bral malý body za 14. flek. Děsivej moment byl, když spadl Zarco (bez následků) a ve stejným místě Lecuona. Jeho motocykl ve velké rychlosti Zarca trefil. Naštěstí asi tak šťastně, že následky nebyly fatální. Uff! To jsou hodně nebezpečný situace.

Sezona 2019 je u konce,tak se těšme na sezonu 2020.

Jaroslav Brzobohatý foto: google.com