Motorsport      Okruhy, vrchy

Datum: 12.11.2020 Okruhy, vrchy Autor: Standa Hylán

I.S.R. Racing na Oscherslebenu uzavřel sezónu ADAC GT Masters 2020

I.S.R. Racing dokončil sezónu ADAC GT Masters 2020 závěrečným podnikem v Motorsport Areně Oschersleben (GER), kde se letos naposledy za volantem Audi R8 LMS #33 střídali Filip Salaquarda (CZE) a Frank Stippler (GER).

I.S.R. Racing Oschrsleben Závod na Oscherslebenu se jel hned týden po předchozím podniku na Lausitzringu. V první kvalifikaci v sobotu bral Filip Salaquarda časem 1:24,555 24. místo. Český pilot postupně zrychloval, ale jeho nejrychlejší kolo zhatily červené vlajky a po restartu už měl čas jen na jedno rychlé kolo. Filip s Frankem během prvního závodu bojovali uprostřed nabitého pole a další incident přinesl další červenou vlajku a zastavení závodu.

Po restartu dostalo Audi R8 LMS #33 od soupeře ránu zezadu a následně jej vytlačil do trávy, což Filipa odsunulo na 28. místo. Díky skvělé zastávce v boxech a Frankovu výkonu byl I.S.R. Racing v cíli klasifikován dvaadvacátý a třetí mezi účastníky Pirelli Trophy.

Ve druhé kvalifikaci v neděli ráno Frank zajel čas 1:24,455 a zajistil si 21. místo na startovním roštu. Bohužel technický problém, který se na autě objevil později, donutil Český tým odstoupit ještě dříve, než byl druhý závod odstartován. Navzdory náročným okolnostem vytvořených pandemií Covid-19 získal I.S.R. Racing v předchozích závodech bodovaná umístění.

Nejlepší výsledek bylo 8. místo na Lausitzringu, pak posádka Salaquarda – Stippler brala dvě 13. místa na Hockenheimu a Red Bull Ringu. Filip zakončil sezónu druhým místem v konečném hodnocení Pirelli Trophy.

Igor Salaquarda (majitel týmu I.S.R. Racing) „Letos celý tým odvedl skvělou práci, i když kvůli pandemii Covid-19 to byla těžká situace. Závěrečný víkend na Oscherslebenu rozhodně nebyl jednoduchý. Od prvního volného tréninku jsme čelili kombinaci smůly a technických problémů, ale jako obvykle jsme do toho dali vše. Je to jeden z mála případů v historii našeho týmu, kdy jsme takovým problémům museli čelit, což jen potvrzuje, že spolehlivost je naše silná stránka. Je nám líto, že jsme kvůli technickému problému nemohli nastoupit do posledního závodu sezóny, ale už přemýšlíme o našich plánech na rok 2021, abychom byli konkurenceschopní, jako obvykle jsme.“

Zdroj: I.S.R. Racing