Formule

Motorsport      Formule

Datum: 11.05.2019 Formule Autor: Standa Hylán

Dnešní hlavní závod Formule 2 ovládl lídr Nicholas Latifi

Nicholas Latifi rozšířil počet vítězství v sezoně na tři, když se dokázal v závěrečných kolech díky správnému hospodaření s pneumatikami dostat před Guanyu Zhou a Jacka Aitkena.

Formule 2 Barcelona Smolařem byl Luca Ghiotto, který vynikal během celého víkendu, nakonec však mohl být rád za čtvrté místo.

Po špatném startu, kdy se před něj okamžitě dostal Latifi a Nyck de Vries, musel poté do boxů po incidentu s Boccolacim byl nucen zajet do boxů a byl nucen se probíjet zpět skrz celé startovní pole. Závod nabídl spoustu zajímavých soubojů zvláště po prvních zastávkách v boxech a samozřejmě v posledních kolech, kdy se projevilo opotřebení pneumatik.

Závod nedokončili Juan Manuel Corea, Sergio Sette Camara a Giuliano Alesi. Nejrychlejší kolo zaznamenal jezdec týmu MP Motorsport Jordan King. Do zítřejšího sprintu startuje z pole position Callum Ilott.

Celkové pořadí vede Latifi před Aitkenem a Ghiottem. V týmech je v čele DAMS před UNI-Virtuosi a Campos Racing. Sauber Junior Team by Charouz je na sedmém místě.

Výsledky závodu zde: file:///Users/stanislavhylan/Downloads/FIA_Formula_2_Championship_-_Round_3_Feature_Race_classification%20(1).pdf

Celkové pořadí jezdců: file:///Users/stanislavhylan/Downloads/2019_FIA_Formula_2_Championship_-_Round_3_Drivers_Standings.pdf

Celkové pořadí týmů: file:///Users/stanislavhylan/Downloads/FIA_Formula_2_Championship_-_Round_3_Teams_Standings.pdf