Web pro fandy motorsportu

1   - 2 3   - 4

19.01.2021 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Martin Macík už má plán na příští Dakar

Martin Macík  Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda z týmu Big Shock! Racing na Dakaru 2021 získali tři etapová vítězství a v celkovém hodnocení vybojovali cenné 4. místo. Před startem si přáli, aby byly etapy dlouhé a technicky i navigačně obtížné. A to se jim vyplnilo. Extrémní náročnost letošního ročníku nakonec zřejmě napomohla i k jejich úspěchu. Ten chtějí příští rok během legendárního dálkového závodu znova překonat.

více ..

18.01.2021 Motorsport Vložil:Standa Hylán Celý článek

Martin Prokop nadále v barvách BENZINA ORLEN Teamu

Martin Prokop-Viktor Chytka Martin Prokop s Viktorem Chytkou a speciálem Ford Raptor „Shrek“ v barvách BENZINA ORLEN Teamu dokončili legendární Rallye Dakar na skvělém 9. místě v kategorii automobilů. Mezi soukromými, netovárními týmy byli druzí. Během Dakaru spotřeboval "Shrek" 4 600 litrů paliva a 150 litrů motorového oleje. Česká posádka navíc vytvořila český rekord v etapovém umístění mezi automobily, když dokázala hned zkraje Dakaru 2021 obsadit třetí příčku.

více ..

18.01.2021 Motorsport Vložil:Michal Hylán Celý článek

Druhá sezóna ve Formuli 3, Roman Staněk pojede v týmu Hitech Grand Prix!

Český pilot Roman Staněk bude pokračovat v seriálu Formule 3, když podepsal smlouvu s britským týmem Hitech Grand Prix, kde pojede s juniory Crawfordem Iwasou.

více ..

17.01.2021 Motorsport Vložil:Michal Hylán Celý článek

OFICIÁLNĚ: Davide Brivio se stal závodním ředitelem týmu Alpine ve Formuli 1!

Muž, který slavil úspěchy s Yamahou a Suzuki v Moto GP, se dnes oficiálně připojil k týmu Alpine ve Formuli 1, kde se stal novým závodním manažerem. Davide Brivio bude "podřízeným" výkonného ředitele Alpine Laurenta Rossiho. Přímá funkce, kterou v týmu bude Brivio vykonávat bude však v nejbližších dnech upřesněna. Informaci dnes potvrdilo samotné Alpine F1.

více ..

25.12.2020 Motorsport Vložil:Roman Klemm Celý článek

Kalendář roku 2021: Formule 2 bohužel opouští své fandy v Evropě...

Formule 2 by Roman Klemm Ve snaze snížit náklady týmů, se FIA rozhodla, že od příští sezony bude v rámci velkých cen formule 1 startovat již jen jedna z juniorských tříd F2 nebo F3. Většina stájí, mezi nimi i Charouz Racing System, doposud nasazovala vozy v obou šampionátech, což dávalo jak logisticky, tak i finančně naprosto smysl.

více ..

19.12.2020 Motorsport Vložil:Roman Klemm Celý článek

Bez Mostu, ale jako oficiální mistrovství Německa: Kalendář ADAC-GT-Masters roku 2021

ADAC GT Masters by Roman Klemm Vlivný německý autoklub ADAC byl již od dob svého vzniku velkým podpůrcem sportu. Instalace šampionátu ADAC-GT-Masters byla zatím jedním z nejpovedenějších tahů sportovního oddělení klubu pod vedením bývalého závodníka Hermanna Tomczyka.