Motorsport      NASCAR, Indycar

1   - 6   - 7 6

Datum: 01.06.2020 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Denny Hamlin vítězí po kontroverzním incidentu v Darlingtonu

Deny Hamlin Darlington Druhý závod v Darlingtonu byl vypsán na 311 mil, tedy o sto mil kratší než první závod zde. Jezdci opět nejeli žádné tréninky ani kvalifikaci a startovali v obráceném pořadí prvního závodu. Šťastlivcem se tedy stal Ryan Preece, který startoval jako první.

více ..

Datum: 26.05.2020 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Kevin Harvick si v Darlingtonu dojel pro své 50. vítězství v kariéře

Kevin Harvick Po deseti týdnech epidemiologická situace umožnila pokračování šampionátu NASCAR. Bylo třeba však udělat velké změny v kalendáři závodů a některé závodiště dokonce svůj závod zrušili, čímž je možné pořádat více závodu na jedné trati. Této možnosti se zhostil Darlington a připravil si pro piloty poprvé od roku 2004 závod na 400 mil.

více ..

Datum: 20.05.2020 NASCAR, Indycar Autor: Standa Hylán

OMV MaxxMotion NASCAR Show se pojede v polovině listopadu

Nascar Most 2019 Promotér NASCAR Whelen Euro Series a společnost AUTODROM MOST oznámili nový termín závodního víkendu OMV MaxxMotion NASCAR Show sezony 2020. Na velkém okruhu mosteckého autodromu v délce 4 212 metrů se pojede ve dnech 13. až 15. listopadu.

více ..

Datum: 09.03.2020 NASCAR, Indycar Autor: Jakub Smetana

Joey Logano za sebou udržel dotírajícího Harvicka a zvítězil

Logano Série NASCAR se přesunula na čtvrtý závod sezóny. Tentokrát se jezdci utkali na oválu ISM Raceway ve Phoenixu. Tento jednomílový ovál byl další ostrou zkouškou pro všechny jezdce. Jednak se zde jelo s odlišným balíkem aerodynamiky a také to byl první závod letošní sezóny na tzv. short track oválu. Závod pojmenovaný Fan Shield 500 byl vypsaný na dlouhých 312 kol. V trénincích si velmi dobře vedl Chase Elliott, který skončil v první tréninku druhý a finální trénink dokonce vyhrál. Velmi dobré tempo měli i jezdci Toyoty, kteří se trápili minulý víkend ve Fontaně.

více ..

Datum: 08.03.2020 NASCAR, Indycar Autor: Filip Zavadil

Druhá výhra v kariéře pro Brandona Jonese

B.Jones Prvním březnovým utkáním Xfinity Series byl závod LS Tractor 200. Jelo se na nově pojmenované trati Phoenix Raceway, která leží v arizonské poušti nedaleko města Phoenix.

více ..

Datum: 03.03.2020 NASCAR, Indycar Autor: Filip Zavadil

NASCAR Xfinity Series z Kalifornie

Burton Kalifornie V sobotu 29. února se konal 3. závod série NASCAR Xfinity Series. Utkání neslo název Production Alliance Group 300 a konalo se na trati Auto Club Speedway. Ta se nachází ve městě Fontana, nedaleko známého Los Angeles na jihu Kalifornie. Z názvu závodu je zřejmé, že se jelo 300 mil. To odpovídalo 150 kolům. Tato vzdálenost se klasicky rozdělila na 3 části. Stage 1 a 2 měly 35 kol, třetí stage měla kol 80. Z pole position odstartoval Brandon Jones s vozem č. 19 (Joe Gibbs Racing), v první řadě ho doplnil týmový kolega Harrison Burton s vozem č. 20.

více ..

Datum: 02.03.2020 NASCAR, Indycar Autor: Jakub Smetana

Alex Bowman vítězstvím ve Fontaně připisuje první vítězství Chevroletu

Fontana Třetí závod nejvyšší série NASCAR tentokrát hostil ovál ve Fontaně Auto Club Speedway. Závod na 400 mil nesl název Auto Club 400. Na jezdce zde čekalo celkem 200 kol a zároveň to pro jezdce a týmy byla další zkouška, kdo jak na tom je. Tématem celého víkendu bylo loučení Jimmieho Johnsona s tímto oválem, kde v roce 2002 získal své první vítězství v kariéře v nejvyšší sérii.

více ..

Datum: 24.02.2020 NASCAR, Indycar Autor: Filip Zavadil

Boyd Gaming 300 ve Vegas

Chase Briscoe Druhým utkáním sezóny 2020 byl závod Boyd Gaming 300 na oválu v Las Vegas. Startovat se mělo v sobotu odpoledne místního času, ale tento plán postupně narušil silný déšť, který sužoval NASCAR podobně jako přechozí týden v Daytoně. Byla kvůli němu zrušena i kvalifikace, takže se startovalo podle výsledků ze sezóny 2019.

více ..

Datum: 24.02.2020 NASCAR, Indycar Autor: Jakub Smetana

Joey Logano po roce opět vítězem v Las Vegas

Joey Logano Druhý závod nejvyšší série NASCAR hostil ovál Las Vegas Motor Speedway, který byl první ostrou zkouškou pro všechny jezdce a týmy. Již potřetí v řadě nesl tento závod název Pennzoil 400 Presented by Jiffy Lube. Na jezdce tak čekalo 400 mil a celkem 267 kol. Vítězství z loňského roku zde obhajoval Joey Logano z týmu Penske.

více ..

Datum: 23.02.2020 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Kyle Busch dominoval závodu Trucků v Las Vegas

Kyle Bush Druhým závodem letošní sezóny NASCAR Gander Outdoors Truck series byla návštěva Las Vegaského oválu, na kterém to byl od roku 1996 celkem již 26. závod, který nesl název Strat 200 o celkové délce 134 kol.

více ..

Datum: 18.02.2020 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Denny Hamlin potřetí vítězem Daytony 500, závod ukončila děsivá nehoda

Daytona Nascar V neděli to všechno vypuklo, na programu byl nejslavnější závod Daytona 500. Před závodního ceremoniálu se zúčastnil i americký prezident Donald Trump, který měl tu čest říct slavnou větu: Drivers, Start Your Engines. Přítomna byla i jeho žena Melania. Na jezdce tak čekal dlouhý závod na 500 mil, což bylo 200 kol. Vítězství z loňského roku obhajoval Denny Hamlin z týmu Joe Gibbs Racing.

více ..

Datum: 16.02.2020 NASCAR, Indycar Autor: Filip Zavadil

Gragson vítězí v Daytoně

Daytona X-finity První akce pro prostřední sérii XFINITY v sezóně 2020 se již tradičně konala na oválu Daytona International Speedway na Floridě. Závod nesl jméno NASCAR Racing Experience 300 a jak již název napovídá, byl vypsán na 300 mil. Pro jezdce to znamenalo ujet 120 kol na slavnémokruhu. Toto číslo bylo rozděleno na 3 části, tzv. stage. Stage 1 a 2 měly shodně 30 kol, 3. fáze pak pokryla zbývajících 60.

více ..

Datum: 16.02.2020 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Jízda po střeše, velké nehody, sedmý nejtěsnější dojezd a nejlepší umístění ženy v historii série

Daytona Zimní přestávka je u konce a jako první se na start postavili jezdci Gander RV & Outdoors Truck Series v úvodním závodě roku 2020. Jednalo se už o 21. závod Trucků v Daytoně a tento závod je považován za královský v celém kalendářním roce.

více ..

Datum: 16.02.2020 NASCAR, Indycar Autor: Standa Hylán

Martin Doubek jako první Čech s Nascarem na americkém oválu

Martin Doubek New Smyrna Koncem ledna testoval jezdec týmu Hedricks Motorsport Martin Doubek v USA v kolébce NASCAR. Hodně záleželo na tom, jak vše zvládne, aby se jako první Čech objevil v The World Series of Asphalt Stock Car Racing na okruhu New Smyrna Speedway.

více ..

Datum: 14.02.2020 NASCAR, Indycar Autor: Jakub Smetana

Joey Logano a William Byron vítězi Duelů

Duel Daytona Po nedělím exhibičním závodě Busch Clash na řadu přišly Duely, které určí startovní pořadí pro nedělní závod Daytona 500. Letošním sponzorem Duelů společnost Bluegreen Vacations.

více ..

Datum: 11.02.2020 NASCAR, Indycar Autor: Jakub Smetana

Erik Jones zvítězil v demoličním derby

Erik Jones Jak je již dlouholetou tradicí, sezóna se zahajuje exhibičním závodem na oválu v Daytoně, který se jmenuje Clash. Letos měl titulárního sponzora výrobce piva Busch Beer. Poprvé se Clash jel již v roce 1979. Od roku 2009 se tento závod jezdí vždy na 75 kol a v tomto závodě můžeme vidět pouze elitní jezdce, kteří splní kritéria pro účast.

více ..

Datum: 20.01.2020 NASCAR, Indycar Autor: Standa Hylán

Tipovací soutěž NASCAR CZ

Soutěž Nascar Facebooková stránka NASCAR CZ již tradičně pořádá každým rokem tipovací soutěž pro fanoušky této americké série. Výjimkou není ani letošní rok. Zúčastnit se může kdokoli. Registrace je více než jednoduchá.

více ..

Datum: 24.11.2019 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Denny Hamlin si vítězstvím zajistil finále v Miami

Předposlední závod letošní sezóny a poslední závod, který mohl pro některého z jezdců znamenat postup do finále, se konal na ISM Raceway. Na jezdce čekalo 312 kol o celkové délce 312 mil. Pro první letošní Pole Position si dojel Kyle Busch, pro kterého to bylo již 32. Pole Position v kariéře. První řadu doplnil Joey Logano a za ním se umístili Denny Hamlin s Martinem Truexem, Jr.

více ..

Kyle Busch využil problémů soupeřů a dojel si pro druhý titul šampióna

Do posledního závodu sezóny 2019 nastupovali čtyři jezdci (Kyle Busch, Martin Truex, Jr., Denny Hamlin a Kevin Harvick), kteří se mohli utkat o titul šampióna v nejvyšší série NASCAR Monster Energy Cup. Jak už je tradicí, tak i letos platilo to, že kdo dojede na lepší pozici, ten se stane šampiónem. Pro jezdce bylo přichystáno 267 kol o celkové délce 400 mil.