Datum: 14.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Před zahájením nové sezony BOSS GP jsem hovořil s německým pilotem této v Čechách velmi pupulární série Henrym Clausnitzerem.

více ..

Datum: 10.03.2024 Formule Autor: Jindra Kraus

Zápisník formulového fanouška. Část druhá: Red Bull je nadále o parník dál

Ilustrační foto Red-Bull, ten si dál jede svojí ligu, nicméně u Ferrari je vidět pokrok, minimálně co do práce s pneumatikami. Leclerc bezpečně třetí, navíc nejryhlejší kolo. Potěšil McLaren, Alonso rovněž nejel vůbec zle. Ale neřešme všechno a všechny, po druhém závodě sezony nebudu dělat bůhvíjaké závěry.

více ..

Datum: 10.03.2024 Formule Autor: Standa Hylán

Nejnovější webcast Aleše Norského

Aleš Norský Mistrovství světa pokročilo saúdskou velkou cenou, Verstappen pokročil v dominanci, Red Bull Racing pokročil v chaosu. Bearman po dlouhé době debutantem u Ferrari a jak je to s nováčky v Maranellu z historického hlediska. A kam směřuje Drive to Survive?

více ..

Datum: 10.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Enzo Fittipaldi vyhrál životním výkonem závod F2 v Saúdské Arábii

E. Fittipaldi Právě tam, kde si před několika lety přivodil zlá zranění nohy, které ho na celý život poznamenaly, vyhrál Enzo Fittipaldi svůj první závod FIA Formule 2. Roman Staněk havaroval již v prvním kole.

více ..

Datum: 09.03.2024 Formule Autor: Michal Hylán

Verstappen se raduje také v Džiddě, vyhrál už podeváté v řadě

zdroj: x.com/redbullracing Dominance Maxe Verstappena ve formuli 1 pokračovala také ve druhém závodě sezony. Úřadující mistr světa ovládl Velkou cenu Saúdské Arábie a připsal si už 56. vítězství v kariéře. Double Red Bullu zkompletizoval druhý Sergio Pérez. Na stupních vítězů Nizozemce s Mexičanem doplnil Charles Leclerc na Ferrari.

více ..

Datum: 09.03.2024 Formule Autor: Tisková zpráva

Staněk hlavní závod Formule 2 v Džiddě po kolizi v prvním kole nedokončil

Roman Staněk Džidda Český automobilový jezdec Roman Staněk nedokončil po nehodě hlavní závod šampionátu Formule 2 v Saúdské Arábii a po prvních dvou kolech šampionátu tak zůstává stále bez bodu. Zvítězil vnuk dvojnásobného mistra světa Emersona Fittipaldiho Enzo Fittipaldi.

více ..

Datum: 08.03.2024 Formule Autor: Tisková zpráva

AKTUALIZOVÁNO. Staněk skončil ve sprintu Formule 2 dvanáctý. Po závodě byl diskvalifikován

Roman Staněk Český pilot Roman Staněk obsadil v dnešním sprintu Formule 2 v saúdskoarabské Džiddě 10. místo a jen těsně mu unikl zisk prvních bodů, které se ve sprintovém závodě udělují nejlepším osmi pilotům v cíli. Sprint ovládl Staňkův týmový kolega Richard Verschoor z Nizozemska.

více ..

Datum: 08.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

AKTUALIZOVÁNO. Saúdský sprint vyhrál Staňkův týmový kolega Verschoor. Po závodě byli oba diskvalifikováni

R. Verschoor V italském týmu Trident slavili po dlouhé strastné době vítězství Formule 2. Bohužel ne zásluhou Romana Staňka, ale jeho nizozemského kolegy, Richarda Verschoora. Český pilot své páteční bodové šance nevyužil...

více ..

Datum: 07.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Kvalifikace F2 v Saúdské Arábii: Bearmanova rehabilitace

O. Bearman Poté, co při prvním podniku mistrovství F2 několik favoritů zaváhalo, odpovídá výsledek kvalifikace v Džiddě spíše „papírové formě“. Prosadil se junior Ferrari, Oliver Bearman. Také Roman Staněk udělal velký skok kupředu.

více ..

Datum: 07.03.2024 Formule Autor: Tisková zpráva

Staněk zahájil závodní víkend v Saúdské Arábii 12. místem v kvalifikaci

Roman Staněk Český pilot Roman Staněk skončil ve čtvrteční kvalifikaci šampionátu Formule 2 v saúdskoarabské Džiddě na 12. pozici. Kvalifikaci na okruhu Jeddah Corniche, který se nachází na pobřeží Rudého moře, ovládl junior Ferrari Brit Oliver Bearman a v první řadě ho pro nedělní hlavní závod doplní Kush Maini z Indie.

více ..

Sit-in-Test: Hartmann Typ 2/0007 Formel Junior

Lurani Typ2/0007 Formel Junior Nápad pro motorsport nadšeného Hraběte Luraniho ohledně zavedení jednoduché a tím dostupné třídy monpostů (Formule Junior), měl v první řadě sloužit objevení nových italských talentů. Na přelomu 50. a 60. let se tato třída ale rozmohla po celé Evropě.

více ..

Datum: 06.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Před prvním závodem IndyCar 2024: V USA budou vařit z toho, co dům dal

Indy Car O druhý březnový víkend vyrazí tradičně v St.Petersburgu na Floridě do sezony 2024 šampionát IndyCar. Nutno připustit, že se toho v USA přes zimu (podobně jako ve Formuli 1) moc nezměnilo. O vítězství pojedou zaběhlá jména známých favoritů.