Motorsport      Formule

1   - 10 11 12   - 51 10 12

Datum: 23.05.2023 Formule Autor: Standa Hylán

Zrušené velké ceny. Nový díl webcastu Aleše Norského

Aleš Norský Před víkendem v Monaku je zde další díl webcastu Aleše Norského z podtitulem "V historii mistrovství světa je zrušení velké ceny vyjímečná záležitost, ale stává se tak častěji, než by se možná zdálo."

více ..

Datum: 23.05.2023 Formule Autor: Tisková zpráva

Formule1 se řítí na Spektrum Home. Diváci se mohou těšit na tři velké ceny

Grand Prix F1 Monaka Poslední velká cena v italské Imole byla bohužel kvůli nepřízni počasí zrušena, ale další jsou před námi. Milovníci rychlého sportu se mohou těšit hned na tři velké ceny, které budou k vidění na televizní stanici Spektrum Home. Ta je v Česku dostupná ve všech domácnostech prostřednictvím pozemního vysílání.

více ..

James Egozi ovládl Red Bull Ring

ACCR Czech Formula Red Bull Ring Americký jezdec James Egozi proměnil svůj start z pole-position v dominantní vítězství prvního závodu ACCR Czech Formula na Red Bull Ringu. Radost týmu PHM Racing zdvojnásobil Nandhavud Bhirombhakdi, jenž dojel na druhém místě. Třetí skončil Reno Francot.

více ..

Datum: 22.05.2023 Formule Autor: Roman Klemm

Kvalifikace pro 500 mil Indianapolisu: Alex Palou je prvním Španělem na pole- position

Alex Palou V USA a zvláště v Indianapolisu umějí motorsport oslavovat svým vlastním způsobem, a tak je i kvalifikace k velkým 500 mílím vlastně větším eventem, než ostatní závody seriálu IndyCar. Pro Evropana dlouhá a kompolikovaná kvalifikační procedůra se konala již tento víkend – týden před „největším závodem světa“. A tento týden bude patřit veškerá publicita Alexovi Palou – jezdci Ganassi-Dallary-Honda, který se v neděli průměrem 234,217 MPH prosadil.

více ..

Datum: 21.05.2023 Formule Autor: Roman Klemm

F-Regional v Barceloně: Jak Tramnitz zastřel Antonelliho kouzlo

Ilustračbí foto F-Regional by Roman Klemm Šampionát FIA-F-Regional absolvoval v Montmelo u Barcelony teprve druhý podnik sezony. V obřím poli 34 účastníků se v obou závodech prosadil Němec Tim Tramnitz. Dvakrát se mu podařilo těsně porazit zklamanou vycházející italskou super hvězdu Andreu Kimiho Antonelliho.

více ..

Datum: 17.05.2023 Formule Autor: Standa Hylán

Víkend formule 1 v Imole zrušen

#Hungarian GP Komunita Formule 1 vyjadřuje soucit s lidmi, kterých se dotkly nedávné události v regionu Emilia-Romagna. Chceme také vzdát hold práci záchranných složek, které dělají vše pro pomoc potřebným.

více ..

Datum: 17.05.2023 Formule Autor: Roman Klemm

Brun, Grohs a Capito o nezvladatelných děvčatech, Bellofovi a arabských sponzorech...

Beseda s Brunem, Grohsem a Capitem Úspěšný internetový žurnalista Karsten Arndt slavil s jeho pořadem „Alte Schule“ (Stará škola) premiéru: v mnichovském komplexu “Motorworld“ vyzpovídal tři legendy motorsportu poprvé „naživo“ před odborným publikem. Na besedu si pozval úspěšného ex-závodníka a majitele týmů F1 a prototypů Waltera Bruna ze Švýcarska, německou legendu volantu Haralda „Nippela“ Grohse a bývalého vítěze Paris-Dakar, sportovního ředitele Forda, VW, Saubera, Williamse a McLarenu, Josta Capita.

více ..

Nový díl webcastu Aleše Norského

Aleš Norský Nové týmy F1 na obzoru. Do konce června může oficiální přihlášku do mistrovství světa podat až šest nových uchazečů. Tady je v rychlosti jejich přehled.

více ..

Datum: 14.05.2023 Formule Autor: Tisková zpráva

Webcast Aleše Norského. Sergio Perez a jeho šance na titul

Aleš Norský Co naznačuje dosavadní průběh sezony? Má Pérez ještě šanci na titul? Dokáže Alonso ve Formuli 1 znovu vyhrát závod? Dokáže to Hamilton???

více ..

Datum: 13.05.2023 Formule Autor: Michal Hylán

Foto Story: Formule 1 na Hockenheimringu i v roce 2023? Ale jistě!

Podivné politické rošády a přededevším velké peníze se postaraly o to, že tak velká průmyslová země jako Německo roku 2023 nehostí světový šampionát F1.

více ..

Datum: 12.05.2023 Formule Autor: Tisková zpráva

Testy F2 v Barceloně

Jack Doohan Na bezprostředně navazující stressové víkendy v Imole a v Monaku se karavana FIA F2 připravovala 3denním testem v Barceloně. Jako zvláště rychlý se tam ukázal především Australan Jack Doohan. Pro juniora Renaultu také byl nejvyšší čas: poté, co před zimní přestávkou platil jako jeden z potencionelních uchazečů o kokpit Alpine-F1, nezačala sezona 2023 pro syna motocyklového šampiona Micka právě úspěšně.

více ..

Datum: 09.05.2023 Formule Autor: Tisková zpráva

Drexler Formula Cup pokračoval na maďartském Hungaroringu

Drexler Cup Hungaroring Drexler Formula Cup 2023 má za sebou již třetí závodní víkend v maďarském Hungaroringu. Celkově vedou Berta a Bonanomi. Po závodech Drexler Formula Cupu 2023 na rychlé italské Imole, kde byla převaha italských vozů, zavítal formulový pohár do Maďarska na okruh Hungaroring, jednalo se již o třetí závodní víkend.

více ..

Datum: 09.05.2023 Formule Autor: Roman Klemm

BOSS GP v Hockenheimu: Na Gerstlův Toro Rosso ani Pizzonia nestačil

BOSS GP Hockenheimring by Roman Klemm Ke svému druhému podniku sezony 2023 přicestovala karavana BOSS GP v podobné sestavě, jako k prvnímu víkendu roku do Le Castelletu: technické připravenosti 16 vozů se dalo málo vytknout, chronický nedostatek monopostů F1 tento seriál ale poněkud ochuzuje.

více ..

F2 v Hockenheimu: Dvojitý triumf Thomase Amwega

Formule 2 na Hockenheimu Senzačně obsazena přicestovala do Hockenheimu mimo jiné i třída HSCC Formule 2: 22 vozů silné pole hovoří za vše. A jak se na tuto třídu sluší, kralovaly jí značky March (11), které doplnily Chevrony (6), Ralty (2), Brabhamy (2) a jeden Lotus.

více ..

Datum: 08.05.2023 Formule Autor: Roman Klemm

F1 Masters v Hockenheimu: Jako za starých dobrých časů…

Masters Historic F1 Hockenheimring Člověk si připadal jako za nejlepších časů na „Ringu“ v 70. a 80. letech: Přes víkend se přišlo podívat přes 50.000 lidí, pole F1 čítalo nad dvě desítky vozů a závody byly napínavé. Kdo minulý víkend potřeboval napomádovanou grotesku v Miami, když na Hockenheimringu startovala „opravdová“ F1..?

více ..

Datum: 07.05.2023 Formule Autor: Michal Hylán

Verstappen v Miami ukázal, kdo v současnosti vládne F1. Pérez neměl šanci

Foto: twitter.com/F1 Ani start z deváté pozice nezastavil aktuálního krále formule 1 Maxe Verstappena. Dvojnásobný mistr světa zvítězil také ve druhém závodě na okruhu v Miami a navýšil tak náskok v průběžném pořadí na druhého týmového kolegu Sergia Péreze, kterému patřilo druhé místo i v cíli nedělního závodu. Pro čtvrté stupně vítězů v pěti závodech si dojel třetí Fernando Alonso.

více ..

Datum: 04.05.2023 Formule Autor: Tisková zpráva

ACCR CZECH FORMULA Premiérový závod ACCR Czech Formula vyhrál Švýcar Ethan Ischer

ACCR Czech Formula Hungaroring Úvodní závod nového šampionátu ACCR Czech Formula s monoposty formule 4 se stal kořistí Ethana Ischera z týmu Jenzer Motorsport. Švýcarský závodník měl na Hungaroringu jasnou převahu a vedl od startu do cíle.

více ..

Datum: 01.05.2023 Formule Autor: Roman Klemm

IndyCary v Barber Parku: ve čtvrtém závodě čtvrtý vítěz

Foto: Roman Klemm Velký duel o vítězství ve čtvrtém podniku šampionátu NTT IndyCar Series ve svůj prospěch rozhodl Scott McLaughlin, když porazil bývalou hvězdu F1 Romaina Grosjeana.

více ..

Datum: 30.04.2023 Formule Autor: Tisková zpráva

Staněk v nedělním hlavním závodu Formule 2 na body nedosáhnul a skončil osmnáctý

Oliver Bearman Český pilot Roman Staněk obsadil ve hlavním závodu formule 2 na městském okruhu v Baku 18. místo. Devatenáctiletý nováček týmu Trident sice dobře odstartoval a z dvanáctého místa se posunul na desáté, ale po zastávce v boxech už se jen propadal startovním polem až na 18. místo, kde závod i dokončil.

více ..

Datum: 30.04.2023 Formule Autor: Michal Hylán

Král městských okruhů Pérez znovu zvítězil v Baku, Verstappenovi nepřálo štěstí

Král městských okruhů Sergio Pérez / foto: twitter.com/F1 Velkou cenu Ázerbajdžánu vyhrál po startu z třetího místa Sergio Pérez. Dominanci Red Bullu potvrdil druhým místem Mexičanův týmový kolega Max Verstappen. O první stupně vítězů v letošní sezoně pro Ferrari se postaral třetí Charles Leclerc.

více ..

Datum: 30.04.2023 Formule Autor: Roman Klemm

F2 v Baku – to byl festival talentu Olivera Bearmana

Oliver Bearman Jezdec italského týmu Prema a člen Akademie Ferrari, Oliver Bearman zcela ovládl víkend v Baku. Po páteční pole-position získal i oba zlaté poháry ze závodů a k dobytí maximálně možného počtu bodů mu scházelo jen nedělní nejrychlejší kolo. Roman Staněk a vozy Antonína Charouze zůstali v neděli bez bodů.

více ..

Datum: 29.04.2023 Formule Autor: Tisková zpráva

První bod pro Romana Stańka ve Formuli 2

Roman Staněk Baku Český pilot Roman Staněk skončil v dnešním sprintovém závodu Formule 2 v Baku na osmém místě a získal tak první bod ve Formuli 2. Devatenáctiletý nováček se po startu z 12. pozice posunul o 3 místa dopředu následkem kolize vedoucího Richarda Verschoora s druhým Zanem Malonem a odstoupení Ralpha Boschunga.

více ..

Datum: 29.04.2023 Formule Autor: Roman Klemm

Ve sprintu Formule 2 se po hromadné kolizi prosadil Bearman

O. Bearman Baku O vítězi sprintu F2 v Baku rozhodla hromadná kolize po druhém re-startu. Vedoucí vozy skončily v hrazení první zatáčky a z triumfu se proto znenadání radoval Brit Oliver Bearman. Jezdci s českým pojením na body nedosáhli. Pole-position pro sprint připadla 10. páteční kvalifikace, Richardovi Verschoorovi.

více ..

Datum: 28.04.2023 Formule Autor: Tisková zpráva

Staněk skončil v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu dvanáctý

Roman Staněk Baku Český pilot Roman Staněk v dnešní kvalifikaci Formule 2 bojoval o umístění v nejlepší desítce, které mu ale nakonec o 180 tisícin uniklo. Odstartuje tak do obou závodů na městském okruhu v Baku z 12. místa.