Formule

Formule

1   - 9 10 11   - 75

16.08.2020 Formule Vložil:Roman Klemm Celý článek

Sprint F2 ve Španělsku: Drugovich a Piquet mohli tančit sambu

Barcelona podium Nejlepší start, série nejrychlejších kol a druhé vítězství sezony – to je nadmíru uspokojivý „souhrn neděle u Barcelony“ pro Brazilce Felipe Drugoviche. Radovat se ale mohl i druhý Brazilec v poli: Silně zlepšený Pedro Piquet z týmu Charouz Racing System si podobně hodnotným výkonem dojel pro první dva body roku 2020.

více ..

16.08.2020 Formule Vložil:Roman Klemm Celý článek

Oscar Piastri ovládl „husí pochod“ F3 ve Španělsku. Charouz Racing System nebodoval

Oscar Piastri Jen málo strhující sprint formule 3 ve svůj prospěch rozhodl po výborném startu Australan Oscar Piastri. Igor Fraga a Roman Staněk ze stáje Charouz Racing System předvedli bezchybné výkony, jejich zlé výchozí pozice jim ovšem na trati, která neumožňuje předjíždění, nedovolily lepší výsledek, než pozice 18 a 19.

více ..

15.08.2020 Formule Vložil:Roman Klemm Celý článek

Macušita vítězem F2 v Barceloně: Jak vyhrát z 18. startovního místa?

Nobuharu Matsushita Formule 2 v sobotu večer připomínala spíše záměrně režírovanou NASCAR-show, než vážný sportovní podnik. Do průběhu závodu příliš často zasahovaly neutralizace a s nimi spojené pomalé reakce ředitelství podniku a maršálků. Na borce, kteří celý závod v zásadě udávali výkonnostně tempo, se z nejvyššího stupínku nakonec smál šťastlivec Nobuharu Macušita, jehož strategie se čirou náhodou hodila k dění na trati nejlépe.

více ..

15.08.2020 Formule Vložil:Roman Klemm Celý článek

Formule 3: Zkušený Jake Hughes triumfuje v Barceloně, Charouzův trojlístek opět mezi poraženými

Jake Hughes Zlatý pohár sobotního závodu F3 v Barceloně si zajistil nejzkušenější a nejstarší pilot šampionátu Jake Huges. Britovi k tomu stačil jediný čistě provedený manévr předjetí. Poleman Logan Sargeant dojel jen třetí, přesto úspěšně zvýšil svůj bodový náskok v celkové tabulce. Trojice Charouz Racing Systemu předvedla nenápadný závod a projela cílem v dolní třetině pole.

více ..

14.08.2020 Formule Vložil:Roman Klemm Celý článek

Lídr tabulky F2 Callum Ilott je na pole-position i v Barceloně, Charouzův Delétraz zítra vystartuje z 10. místa

Callum Ilott Formule 2 má v srpnu roku 2020 pilota, kterému „se podaří vše, nač sáhne“: Lídr celkové tabulky Callum Ilott si po Silverstone i v Barceloně znovu zajel pro pole- position, přičemž na trať vyjel v nejvhodnější okamžik parného odpoledne. Z českého hlediska není nic ztraceno. Louis Delétraz si 10. časem spolehlivě připravil dobrou výchozí pozici pro další dojezd na bodech, jeho mladý kolega Pedro Piquet vystartuje ze 17. pozice.

více ..

14.08.2020 Formule Vložil:Standa Hylán Celý článek

Sargeant na pole-position F3 v Barceloně, Staněk se blýskl jen dopoledne

L. Sargeant Ranní výsledková listina F3 skrývala z českého pohledu velmi milou zprávu: Roman Staněk si zapsal nejrychlejší čas všech 30 konkurentů. Po odpolední kvalifikaci ovšem výsledek zrcadlil dosavadní rozvržení sil ročníku 2020: Američan Logan Sargeant si zajistil druhou pole-position, zatímco trojici Charouz Racing Systemu session znovu nevyšla. Staněk, Schumacher a Fraga si tím opět již v pátek pokazili výchozí pozici do obou závodů víkendu.

více ..

1   - 9 10 11   - 75