Americké závody

Indycar, NASCAR

1   - 2 3   - 4

01.06.2020 Indycar, NASCAR Vložil:Petr Smetana Celý článek

Nejdelší závod celé historie NASCAR vyhrává Brad Keselowski

Brad Keselowski Dalším závodem šampionátu NASCAR byl ten nejdelší závod ze všech – Coca-Cola 600. Jde o jediný závod na 600 mil, což je v přepočtu 965 kilometrů. Jedná se o nejdelší automobilový závod, který nespadá pod vytrvalostní závody, kde se jezdci v řízení nestřídají. Každý pilot musí celou vzdálenost zdolat sám.

více ..

01.06.2020 Indycar, NASCAR Vložil:Petr Smetana Celý článek

Denny Hamlin vítězí po kontroverzním incidentu v Darlingtonu

Deny Hamlin Darlington Druhý závod v Darlingtonu byl vypsán na 311 mil, tedy o sto mil kratší než první závod zde. Jezdci opět nejeli žádné tréninky ani kvalifikaci a startovali v obráceném pořadí prvního závodu. Šťastlivcem se tedy stal Ryan Preece, který startoval jako první.

více ..

26.05.2020 Indycar, NASCAR Vložil:Petr Smetana Celý článek

Kevin Harvick si v Darlingtonu dojel pro své 50. vítězství v kariéře

Kevin Harvick Po deseti týdnech epidemiologická situace umožnila pokračování šampionátu NASCAR. Bylo třeba však udělat velké změny v kalendáři závodů a některé závodiště dokonce svůj závod zrušili, čímž je možné pořádat více závodu na jedné trati. Této možnosti se zhostil Darlington a připravil si pro piloty poprvé od roku 2004 závod na 400 mil.

více ..

20.05.2020 Indycar, NASCAR Vložil:Standa Hylán Celý článek

OMV MaxxMotion NASCAR Show se pojede v polovině listopadu

Nascar Most 2019 Promotér NASCAR Whelen Euro Series a společnost AUTODROM MOST oznámili nový termín závodního víkendu OMV MaxxMotion NASCAR Show sezony 2020. Na velkém okruhu mosteckého autodromu v délce 4 212 metrů se pojede ve dnech 13. až 15. listopadu.

více ..

09.03.2020 Indycar, NASCAR Vložil:Jakub Smetana Celý článek

Joey Logano za sebou udržel dotírajícího Harvicka a zvítězil

Logano Série NASCAR se přesunula na čtvrtý závod sezóny. Tentokrát se jezdci utkali na oválu ISM Raceway ve Phoenixu. Tento jednomílový ovál byl další ostrou zkouškou pro všechny jezdce. Jednak se zde jelo s odlišným balíkem aerodynamiky a také to byl první závod letošní sezóny na tzv. short track oválu. Závod pojmenovaný Fan Shield 500 byl vypsaný na dlouhých 312 kol. V trénincích si velmi dobře vedl Chase Elliott, který skončil v první tréninku druhý a finální trénink dokonce vyhrál. Velmi dobré tempo měli i jezdci Toyoty, kteří se trápili minulý víkend ve Fontaně.

více ..

08.03.2020 Indycar, NASCAR Vložil:Filip Zavadil Celý článek

Druhá výhra v kariéře pro Brandona Jonese

B.Jones Prvním březnovým utkáním Xfinity Series byl závod LS Tractor 200. Jelo se na nově pojmenované trati Phoenix Raceway, která leží v arizonské poušti nedaleko města Phoenix.

více ..

1   - 2 3   - 4