Americké závody

Indycar, NASCAR

16.02.2020 Indycar, NASCAR Vložil:Standa Hylán Celý článek

Martin Doubek jako první Čech s Nascarem na americkém oválu

Martin Doubek New Smyrna Koncem ledna testoval jezdec týmu Hedricks Motorsport Martin Doubek v USA v kolébce NASCAR. Hodně záleželo na tom, jak vše zvládne, aby se jako první Čech objevil v The World Series of Asphalt Stock Car Racing na okruhu New Smyrna Speedway.

více ..

14.02.2020 Indycar, NASCAR Vložil:Jakub Smetana Celý článek

Joey Logano a William Byron vítězi Duelů

Duel Daytona Po nedělím exhibičním závodě Busch Clash na řadu přišly Duely, které určí startovní pořadí pro nedělní závod Daytona 500. Letošním sponzorem Duelů společnost Bluegreen Vacations.

více ..

11.02.2020 Indycar, NASCAR Vložil:Jakub Smetana Celý článek

Erik Jones zvítězil v demoličním derby

Erik Jones Jak je již dlouholetou tradicí, sezóna se zahajuje exhibičním závodem na oválu v Daytoně, který se jmenuje Clash. Letos měl titulárního sponzora výrobce piva Busch Beer. Poprvé se Clash jel již v roce 1979. Od roku 2009 se tento závod jezdí vždy na 75 kol a v tomto závodě můžeme vidět pouze elitní jezdce, kteří splní kritéria pro účast.

více ..

20.01.2020 Indycar, NASCAR Vložil:Standa Hylán Celý článek

Tipovací soutěž NASCAR CZ

Soutěž Nascar Facebooková stránka NASCAR CZ již tradičně pořádá každým rokem tipovací soutěž pro fanoušky této americké série. Výjimkou není ani letošní rok. Zúčastnit se může kdokoli. Registrace je více než jednoduchá.

více ..

24.11.2019 Indycar, NASCAR Vložil:Petr Smetana Celý článek

Denny Hamlin si vítězstvím zajistil finále v Miami

Předposlední závod letošní sezóny a poslední závod, který mohl pro některého z jezdců znamenat postup do finále, se konal na ISM Raceway. Na jezdce čekalo 312 kol o celkové délce 312 mil. Pro první letošní Pole Position si dojel Kyle Busch, pro kterého to bylo již 32. Pole Position v kariéře. První řadu doplnil Joey Logano a za ním se umístili Denny Hamlin s Martinem Truexem, Jr.

více ..

24.11.2019 Indycar, NASCAR Vložil:Petr Smetana Celý článek

Kyle Busch využil problémů soupeřů a dojel si pro druhý titul šampióna

Do posledního závodu sezóny 2019 nastupovali čtyři jezdci (Kyle Busch, Martin Truex, Jr., Denny Hamlin a Kevin Harvick), kteří se mohli utkat o titul šampióna v nejvyšší série NASCAR Monster Energy Cup. Jak už je tradicí, tak i letos platilo to, že kdo dojede na lepší pozici, ten se stane šampiónem. Pro jezdce bylo přichystáno 267 kol o celkové délce 400 mil.

více ..