Rally DAKAR

DAKAR

22.07.2020 DAKAR Vložil:Standa Hylán Zpět

ULTIMATE DAKAR Racing: Dva víkendy dva poháry

Tým ULTIMATE DAKAR Racing rozhodně neodpočívá a snaží se využít každou příležitost k závodění a prezentacím pro fanoušky. Hned první víkend v červenci tým podpořil projekt ridicipomahajidetem.eu a zúčastnil se krásné akce Kamion Fest 2020 na letišti ve Skutči.

Tomáš Ouředníček Baja Satu Mare 2020 Přes sto kamionů a kamioňáků a přes tisíc nadšených návštěvníků si užilo vystavený závodní vůz Ford Ranger i týmové zázemí naší americké Bestie F-750 Funmover.

Druhý víkend se tým narychlo rozhodl zúčastnit se prvního závodu Mistrovství Rumunska, Baja Satu Mare. Zajímavý závod, rozsáhlý servisní park spojený s výstavou automobilů na centrálním náměstí Satu Mare sliboval pěknou podívanou a velké množství fanoušků okolo tratí.

Páteční prolog na úzkých šotolinových lesních cestách přinesl 2. místo a slibnou startovní pozici na sobotní pískové cesty. Sobota ale hned po startu ukázala, že i přes velké vedro a dusno nedávné deště zanechaly hluboké louže plné bláta s pískem. Při průjezdu jedné takové díry bohužel došlo k poškození přední kladky, řemenu hydropumpy a přestalo fungovat řízení.

Tomáš Ouředníček proto nemohl dokončit dvě rychlostní zkoušky, ale mechanikům se podařilo nakonec vůz provizorně opravit. Posádka tak závod nakonec dokončila na 3. místě v kategorii T1.

Tým se stihl vrátit domů těsně před opětovným uzavřením Maďarsko- Rumunských hranic a mohl se připravit na legendární závod do vrchu MANN FILTER Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou. Závod v Náměšti využil tým pro svoji dakarskou exhibici a potěšil tak tisíce fanoušků okolo tratě, zároveň se zde sešli i partneři týmu. Všichni si naplno užívali opětovné uvolnění koronavirových restrikcí, na 150 závodních aut a jízdy dakarského dvoutunového speciálu byly odměněny potleskem diváků. Za své plné nasazení získal Tomáš Ouředníček od pořadatelů krásný pohár a byl dekorován společně s rekordmanem tratě Francouzem Sébastienem Petitem.

Zdroj:ULTIMATE DAKAR Racing

 Tomáš Ouředníček Baja Satu Mare 2020

 Tomáš Ouředníček Baja Satu Mare 2020

 Tomáš Ouředníček Baja Satu Mare 2020

 Tomáš Ouředníček Baja Satu Mare 2020

 Tomáš Ouředníček Baja Satu Mare 2020