Formule

Motorsport      Formule

Datum: 17.07.2021 Formule Autor: Standa Hylán

Třetí závod W Series pro domácí Alice Powell

Alice Powell (Racing X) zvítězila v dramatickém třetím závodě sezóny 2021 W Series v Silverstone a znovu vede šampionát. To vše se jí povedlo před svými domácími fanoušky.

Alice Powell 28letá Britka startovala z pole position, ale poté, co po úvodním kole propadla a ztratila svůj náskok, tak v závěru závodu se jí povedlo vynikající stíhací jízdou dostat se před Fabienne Wohlwend (Bunker Racing) a po vítězství v letošním úvodním závodu získala své druhé vítězství v sezóně. Alice zvítězila s dvou sekundovým náskokem před Fabienne a obhájkyní titulu Jamie Chadwick (Veloce Racing), která skončila rovněž na pódiu. Za nimi dojela Emma Kimiläinen (Ecurie W), Nerea Marti (tým W Series Academy) a Beitske Visser (M. Forbes Motorsport).

Britské kvarteto Sarah Moore (Scuderia W), debutantka Abbi Pulling (tým PUMA W Series), Abbie Eaton (Ecurie W) a Jessica Hawkins (Racing X) dojelo v top 10, což znamená, že všech šest britských závodnic bodovalo v domácím závodě. Více než 100 000 tisíc domácích fanoušků tak mohlo být více než spokojeno.

Do konce sezony zbývá pět závodních víkendů, další závod se jede na maďarském Hungaroringu 31. července. Alice vede před Jamie o šest bodů. Sarah je o 12 bodů zpět na třetím místě a Fabienne je momentálně na čtvrté pozici v průběžné klasifikaci.

Standa Hylán    foto: W Series