Motorsport magazín

Web pro fandy motorsportu

06.10.2019 Motorsport Vložil:Standa Hylán Zpět

Tradičních pár slov k dnešní MOTO GP v Thajsku.

Velká cena Thajska na okruhu Buriram zahájila několik mimoevropských závodních víkendů v závěru letošní sezony motocyklového mistrovství světa. Tradičně uplynulý závodní maraton glosuje svým specifickým stylem Jarda Brzobohatý.

Quartararo Začnu od konce.

MOTO GP
MM 93 si to pohlídal a po krásným souboji s Fabiem vyhrál a získal svůj 8. titul. MOTO GP ovládl a ještě pár let to tak asi k mé malé radosti ještě bude. Quartararo je budoucnost a pokud si ho nechá Yamaha odejít jinam, bude to velká chyba. Ale myslím, že u ladiček zústane. Třetí Maverick potvrdil vzestup Yamahy. Jedinej spolukandidát na titul (i když jen v teoretické rovině) Dovi byl 4. Velkou smůlu měl Jack, kterej musel zmizet před startem z roštu se ztichlým strojem. Ale nevzdal to a bral 2 body za 14. flek. Jorgeho trápení pokračuje (za body) 18. flek. Zhruba totéž platí pro Karla -19. Není to pro něj dobrá sezona.

MOTO 2
Velká paráda Lucy Mariniho a jeho vítězství. Druhej bojovník Brad těsně před Ikerem Lecuonou. Čtvrtý Fernandez před A.Marquezem. Ten má pořád ještě slušnej náskok, ale jsou 4 závody a stát se může leccos. Jinak sohlasím s komentátory V. Svobodou a O. Ježkem, že nasazení motorů Triumph třídě prospělo. Je o dost zajímavější než v minulosti.

MOTO 3
jsem neviděl. Tak jen výsledky. Vyhrál Arenas před Dalla Portou a Lopezem. Canet spadl. Naši dojeli po treningových penalizacích 11. Filip a 12. Jakub. Tato třída je tak propenalizovaná, že se v tom už dá jen těžko vyznat. A je to škoda. Toť vše. Příští zastávka MOTEGI v Japonsku za 14 dni.

Jaroslav Brzobohatý    foto: facebook.com