Moto

Moto

Motorsport      Moto

Datum: 04.10.2021 Moto Autor: Michal Hylán

Perez Gonzalez po stíhací jízdě ve druhém závodě v Top10, Kocourek odvedl skvělou práci

Poslední závod letošní sezóny kategorie World Supersport 300 dopadl výborně pro španělského jezdce José Luise Pereze Gonzaleze, který na portugalském okruhu v Portimãu vybojoval 10. pozici a pěknou porci světových bodů z 26. pozice na startu. José Luis, který s týmem Accolade Smrž Racing podepsal smlouvu i na rok 2022, svým výkonem opět ukázal, že s ním můžeme počítat na předních příčkách v příštím roce, kdy hodlá navázat na úspěchy a zkušenosti získané spolu s českobudějovickým týmem Jakuba Smrže v letošní sezóně. Jonáš Kocourek také hodnotí svůj teprve druhý závodní víkend v mistrovství světa pozitivně. Ve druhém závodě skončil na 34. pozici.

Jakub Smrž (manažer týmu):
„V první řadě bych chtěl pochválit Jonáše. Nebylo to pro něj jednoduché, vstoupit do rozjeté sezóny – dvě tratě, které nezná a nová motorka. Myslím, že podal skvělý výkon. Výsledkově by si někdo mohl říct, že to nebylo úplně ono, ale tohle je mistrovství světa a ten jeho skok z Talent Cupu byl opravdu veliký. Z našeho pohledu bych také zmínil, že všechen čas ztrácel ve dvou zatáčkách a zbytek trati byl schopen jet jako José Luis. Myslím, že to pro něj byla dobrá škola. Dnes bych také rád pochválil Josého, který nakonec po těžkém víkendu v Jerezu, a i začátku víkendu tady v Portimãu, vybojoval 10. místo. Neměl to jednoduché z 26. startovní pozice. Byla to taková hezká tečka na závěr sezóny, od které jsme asi očekávali víc. Nicméně myslím, že máme na čem stavět, a teď začínáme plánovat tu další. Rád bych poděkoval našim partnerům, členům týmu a všem, kteří nás podporují. Kluci v týmu pracovali opravdu výborně. Bez nich by to nešlo.”

Jonáš Kocourek:
„Víkend považuji za úspěšný. Podařilo se nám zlepšit časy a zase se posunout, za což jsem hrozně rád. Tým pracoval skvěle a nemůžu si na nic stěžovat. Motorka fungovala výborně. Dnešní warm-up byl na vodě, což bylo pro mě poprvé na této pro mě také nové trati a nebyl jsem na tom špatně. Závod nedopadl úplně podle představ. Pokazil jsem první dvě kola a skupinka přede mnou poodjela, takže jsem nemohl využít slip streamu. Foukal hrozně velký protivítr a já si připadal jako bych stál na té rovince, která je hodně dlouhá tady v Portimãu. Nicméně i tak víkend hodnotím pozitivně a moc bych chtěl poděkovat celému týmu, Kubovi a všem mechanikům za skvělou práci. Doufám, že se naše cesty opět zkříží.”