Motokáry

Karting

25.07.2020 Karting Vložil:Standa Hylán Zpět

Odložená motokárová sezóna začala pro HKC Racing Team úspěšně

Motokárová trať v Potočišti u Chebu hostila v červenci letošní odložený zahajovací podnik Czech Kart Open. Mostecký HKC Racing Team tu nasadil v několika kategoriích na patnáctku začínajících i zkušených závodníků a ti ukořistili velmi slušná umístění včetně zlatých, stříbrných i bronzových pozic. Množství jezdců je dáno díky součinnosti s Prague Academy, která už několik sezón využívá vzdělávacích aktivit mostecké stáje pro mladé adepty motoristického sportu.

Matěj Kácovský V jednotlivých kategoriích startují z jednoho roštu účastníci Místrovství ČR i Poháru Autoklubu ČR. Už měřené tréninky napověděly, že mostecká stáj disponuje skutečně silnými reprezentanty. Všechny výsledky vypočítávat nelze, zvláště když se v každé ze tříd jede měřený trénink, dvě ostré jízdy a pak závěrečné Superfinále.

Za důležité lze ale považovat výkony Tomáše Slípky v pohárovém hodnocení Mini 60 a Václava Procházky v OK junior. Oba totiž dokázali všechny jízdy dokončit na prvním místě a to znamená hned dvě zlata z úvodního podniku seriálu. "Jsou to kluci, školáci, kteří teprve pronikají do tajů závodění. Ale pod hlavičkou naší HKC Akademie motorsportu už v konkurenci soupeřů z celé republiky dokážou vítězit. Naslouchají pokynům, dodržují zásady a když vidí, že jde o dobré rady, okamžitě všechny zúročují. Potvrzuje se, že koncepční práce s mládeží má svůj smysl," řekl trenér Ivan Houzák. Dodal, že za zmínku určitě stojí i druhé místo Tomáše Nováka v kategorii OK, či třetí pozice Matěje Preusse v mistrovské OK Junior.

V pohárovém hodnocení OK Junior byl třetí Mateo Podlipný. "A tak by se dalo i pokračovat. Za důležité považuji třetí místo celkově, které získal Matěj Kácovský v nejvyšší mistrovské kategorii KZ2. To už jsou hodně silné, rychlé a sofistikované stroje. Matěj, který do motokár přeskakuje z formulí, měl teď delší pauzu, nicméně po úspěchu v šampionátu F3 v Rakousku minulý víkend se teď zase bleskově zadaptoval na rychlou motokáru a v každé z jízd se posunoval vpřed a zrychloval. Bronz z Chebu je příslibem do dalších podniků seriálu," doplnil trenér.

Bzučivé motory motokár zazní letos ještě v polovině srpna v Písku, a během září dvakrát nejdříve ve Vysokém Mýtě a na závěr opět v Chebu. Závodníci mosteckého týmu tam budou bojovat o další body.

Dušan Matouš