Motorsport magazín

Web pro fandy motorsportu

Motorsport      Motorsport

Datum: 09.08.2020 Moto Autor: Standa Hylán

Monster Energy Grand Prix České republiky 2020 Vítězství z Masarykova okruhu veze překvapivě Binder.

Monster Energy Grand Prix České republiky 2020 zná vítěze všech tří kubatur. Ve třídě Moto3 zvítězil Dennis Foggia, Moto2 ovládl Enea Bastianini a v královské kubatuře MotoGP zvítězil Brad Binder.

Brad Binder Letošní závod MotoGP v Brně provázela přísná hygienická opatření a celý víkend se poprvé v historii uskutečnil bez diváků. Organizátoři Grand Prix České republiky nezaznamenali žádné závažnější komplikace. „Jsem moc ráda, že se letošní specifický ročník, co se organizace týče, uskutečnil bez problémů. Ráda bych poděkovala všem pořadatelským skupinám, které se na organizaci podíleli, že nestandardní situaci zvládli na jedničku. Velký dík patří i fanouškům, kteří se chovali opravdu příkladně a situaci respektovali. Je mi líto, že závodům nemohli přihlížet z tribun, ale věřím, že za rok už se na Masarykově okruhu společně potkáme,“ zhodnotila letošní ročník statutární ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Jak opakovaně informuje pořádající Spolek pro GP ČR Brno, vstupenky zůstávají v platnosti i na ročník 2021. I přes uzavřené tribuny se v blízkosti areálu Masarykova okruhu pohybovali fanoušci, kteří se spokojili s omezeným výhledem zpoza plotu. „Celý víkend situaci průběžně monitorujeme a napočítali jsme za celé tři dny stovky přihlížejících. V pátek to bylo zhruba 80 lidí, v sobotu 253 a nedělní program přilákal 340 fanoušků,“ konstatovala bezpečnostní manažerka závodu za Automotodrom Brno Jana Božková. I přes tuto skutečnost pořadatelská služba ve spolupráci s policií nemusela řešit žádné pokusy o překročení hranice areálu.

Salač body z Brna neveze

V závodní třídě Moto3 si své první vítězství v Mistrovství světa silničních motocyklů připsal italský závodník Dennis Foggia. Domácí jezdec Filip Salač se celým závodním víkendem protrápil a v nedělním závodě dojel na nebodované pětadvacáté pozici.

Překvapivého vítěze má letošní třída MotoGP.

V Brně si pro své premiérové vítězství v královské kubatuře dojel jihoafrický jezdec Brad Binder, pro kterého je tato sezóny první v MotoGP. I zbylá pódiová umístění jsou překvapivá – premiéru na stupních vítězů si užil Franco Morbidelli, na třetím místě skončil pilot satelitní Avintie Johann Zarco. Petr Boháč foto: Automotodrom Brno