Web pro fandy motorsportu

Motorsport      Motorsport

Datum: 26.10.2019 Okruhy, vrchy Autor: Standa Hylán

Kyle Larson po 75 závodech zvítězil

Na trati Dover International Speedway se konal historický 100. závod v nejvyšší sérii NASCAR, který byl tradičně vypsán na 400 kol, tedy na 400 mil. V novém kvalifikačním rekordu si pro Pole Position dojel Denny Hamlin, pro kterého to bylo už 32. Pole Position v kariéře. V první řadě ho doplnil Kyle Larson.

Kyle Larson Dover STAGE 1:
Ještě před startem závodu musel do garáže zajet Joey Logano, kterému vypověděl službu vůz, a to znamenalo obrovskou bodovou ztrátu. Krátce po startu postihla Chase Elliotta porucha motoru, musel také zajet rovnou do garáže a zkomplikoval si tak postup do dalšího kola. Mezitím si Denny Hamlin držel první místo, které uhlídal až do konce a vyhrál první stage.

STAGE 2:
Hamlin si udržel formu a vedl i stage 2 do chvíle, než jej překonal Larson, který měl společně s Martinem Truexem, Jr. nejrychlejší vůz. Po posledních zastávkách v boxech se do vedení dostal již zmíněný Martin Truex, Jr. a díky tomu, že Larsona zpomalili jezdci o kolo zpět, si dojel pro vítězství ve druhé stagi.

FINÁLNÍ STAGE:
Do poslední stage vyrazil nejlépe Larson, kterého proháněl Martin Truex, Jr., který byl dokonce rychlejší. V 321. kole začaly poslední zastávky v boxech a zde se udál rozhodující okamžik závodu. Zatímco Larson měl bezchybnou zastávku, Martina Truexe, Jr. zpomalil pád mechanika, který obsluhoval levé zadní kolo. Martin Truex, Jr. se sice Larsonovi přibližoval až na rozestup jedné sekundy, jenže Larson dokázal odolat a o jeden a půl sekundy ho překonal. Právě toto byl rozdíl, který ztratil Martin Truex, Jr. při zastávce v boxech.

Pro Larsona to bylo první vítězství od roku 2017, tedy 75 závodů bez vítězství. Toto vítězství je pro Larsona velice důležité, protože se jako jediný nemusí bát příští neděli nevyzpytatelné Talladegy. Naopak v Talladeze musí předvést dobré výkony Joey Logano, Chase Elliott a Ryan Blaney. Pořadí playoff: Kyle Larson: