Americké závody

NASCAR, Indycar

Motorsport      NASCAR, Indycar

Datum: 01.07.2021 NASCAR, Indycar Autor: Standa Hylán

Kyle Busch vyhrál 100. závod v Xfinity Series a zařadil se mezi úzkou skupinu pilotů, kteří vyhráli 100 závodů

Poprvé od roku 2011 zavítal seriál NASCAR Xfinity Series na ovál Nashville Superspeeday a hned se přepisovala historie v motorsportu. Hlavním aktérem byl šampión Xfinity Series z roku 2009 Kyle Busch, kterému se podařilo poprvé od doby Richarda Pettyho a Davida Pearsona zvítězit ve sto a více závodech v dané sérii NASCAR.

Kyle Busch Busch absolutně dominoval celému závodu, kdy na Nashvillském oválu strávil ve vedení 122 ze 188 kol. Když projel pod šachovnicovou vlajkou, přepisovala se historie. Busch se připojil ke dvojici Petty a Pearson, kteří dokázali vyhrát sto a více závodů v jedné sérii. Pokud se podíváme napříč motorsportem, tak zjistíme, že na světě je jen hrstka závodníků, kteří dokázali vyhrát sto a více závodů v jedné sérii.

Zde je vybráno několik závodníků z motorsportu, kterým se tento počin podařil. Je však třeba připomenout, že na světě existuje takové množství různých odvětví, že je téměř nemožné vyjmenovat všechny závodníky, kteří vyhráli stokrát a vícekrát v dané disciplíně. Také se sluší říci, že některé závodní série disponují obrovským množstvím závodů za sezónu, takže tyto závodníci mají daleko větší šance dosáhnout tohoto úspěchu než například různé šampionáty závodu Mistrovství světa.

Někteří jezdci jako například Lewis Hamilton z královské Formule 1 na své jubilejní 100. vítězství stále čeká a je velmi pravděpodobné, že se do klubu „100“ zařadí ještě během této sezóny. Také Jason Plato z britského mistrovství cestovních vozů (BTCC) má stále před sebou ještě dvě potřebná vítězství k tomu, aby se připojil do klubu „100“. Letos se mu povedlo už dokončit jeden závod na druhém místě, takže budeme fandit, aby se to povedlo.Letos této mety dosáhl například Jonathan Rea z Mistrovství světa Superbiků během závodu v Aragonu.

Steve Kinser - 960 vítězství (World of Outlaws Sprint Cars Series)
Sammy Swindell - 394 vítězství (World of Outlaws Sprint Cars Series)