NASCAR, Indycar

Motorsport      NASCAR, Indycar

Datum: 23.02.2020 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Kyle Busch dominoval závodu Trucků v Las Vegas

Druhým závodem letošní sezóny NASCAR Gander Outdoors Truck series byla návštěva Las Vegaského oválu, na kterém to byl od roku 1996 celkem již 26. závod, který nesl název Strat 200 o celkové délce 134 kol.

Kyle Bush STAGE 1:
Z prvního místa odstartoval šampión z roku 2016 Johnny Sauter, pro kterého to bylo osmé Pole Position v kariéře. Hvězdný Kyle Busch zajel třetí čas a svůj hon na sedmou výhru v řadě započal na třetím místě. Krátce po startu a to konkrétně ve třetím kole přišla první žlutá fáze, kdy Derek Kraus nezvládl svůj vůz a narazil do zdi. Naštěstí nemusel ze závodu odstoupit a pokračoval dál. Po restartu se do vedení dostal Sauter, jenže ve dvanáctém kole přenechal vedení Buschovi, který si vedení s přehledem pohlídal a vyhrál první stage. Druhé místo zaujmul jeho týmový kolega Christian Eckes.

STAGE 2:
Po zastávkách v boxech se na první místo dostal právě Eckes a Busch se nepatrně o dvě místa propadl. Po restartu však ihned začal útočit na Eckese, kterého po šesti kolech dokázal zdolat a ujmul se vedení. Stejně jako v první stagi, tak i tentokrát si Busch vedení udržel až do konce druhé části závodu. Druhé místo opět zaujmul Eckes a třetí místo obsadil Ross Chastain, který předvedl neuvěřitelnou stíhací jízdu z nižších pozic.

FINÁLNÍ STAGE:
Po druhých zastávkách v boxech si první místo dokázal udržet Busch a restartoval první. Jeho týmový kolega se dostal do velkých problémů, když se lehce dotkl SAFER bariéry a hned v další zatáčce přišel defekt pneumatiky a náraz do zdi. Eckes měl výrazně poškozený vůz a ocitl se ve ztrátě několika kol. Po restartu se nic nezměnilo a Busch dominoval závodu. V 91. kole došlo k poslední žluté fázi závodu, kdy druhý týmový kolega Busche Kanaďan Raphael Lessard ztratil kontrolu nad vozem a naboural do vozu Granta Enfingera. Pro oba jezdce závod skončil. Restart nabídl překvapení v podobě vedení Sheldona Creeda, který dokázal zdolat dominantního Busche. Přesně 35 kol před cílem přišel rozhodující moment, kdy Creed chyboval a zbrzdil jezdce za sebou, což dalo možnost Buschovi ujet svým konkurentům. Závod nakonec vyhrál s velkým náskokem nad Sauterem a Austinem Hillem. Do nejlepší pětky se dostal ještě úřadující šampión Matt Crafton a Ben Rhodes. Pro Kyla Busche to bylo sedmé vítězství v řadě a celkově již jeho 57. vítězství v kariéře.

Petr Smetana   foto: nascar.com