Karting

Motorsport      Karting

Datum: 02.10.2021 Karting Autor: Michal Hylán

HKC Racing Team ukončil další úspěšnou sezónu

Mostecká závodní stáj HKC Racing Team se specializuje na hledání a výchovu mladých talentů v motoristickém sportu. Základem jsou vždy motokáry, na kterých začínají dělat první krůčky už školáci. Na konci září se konal poslední podnik motokárového mistrovství ČR a jezdci v barvách mosteckého týmu z okruhu Potočiště u Chebu opět odvezli medaile a poháry za umístění na špičce startovního pole. Protože šlo o poslední podnik sezóny, šlo i o závěrečné zúčtování ročníku 2021. HKC Racing Team má v republikové konkurenci hned dva mistry a šest držitelů stříbrných pozic.

HKC Racing            Na trati u Chebu se letos jelo už podruhé a všichni malí závodníci ji dobře znají. Motokárové závody se jezdí v několika třídách a kategoriích podle kubatur a ve většině z nich má mostecký tým své zastoupení. I v Chebu jelo přes desítku pilotů v jeho barvách.

Nutné je zmínit, že ostřílený junior Matěj Kácovský naprosto ovládl kategorii KZ2. První místo z posledního víkendu mu v celkové bodovací tabulce zajistilo druhou příčku v letošním mistrovském bodování. Mezi dospělými skončil celkově druhý také Jeroným Preuss ve třídě KZ2 Gentleman a jeho syn Matěj otce stínuje na celkově druhém místě v kategorii OK. V té jej o několik bodů ovšem přeskočil další týmový kolega Josef Valenta, který získal mistrovský titul.

Pohárové hodnocení třídy OK junior celkově vyhrál Miloš Roudnický a hned za ním skončil Richard Čejka. Stříbrný v Baby 60 skončil Jakub Bednář a stejné celkové umístění v Mini 60 získal Jakub Josef Havel.

"Takový víkend byl důstojnou tečkou za motokárovou domácí sezónou," řekl trenér Ivan Houzák. "V motorsportu toho nelze moc plánovat, vždy existuje spousta proměnných, funguje psychika malých jezdců, technické problémy, počasí i karamboly. Ale pokud se v práci s dětmi postupuje systematicky a dbá se na detaily, své ovoce to přináší. Skvělá spolupráce s Prague Academy a jejími frekventanty dělá z našeho týmu veličinu, se kterou je na úrovni republiky i Evropy nutno počítat. Typickým příkladem je právě Matěj Kácovský, který už vzhledem k věku jezdí i s formulí a v kategorii D4 je na špičce. Do motokár se ale i dál úspěšně vrací," řekl trenér.

HKC Racing Team ještě neudělal za letošní sezónou definitivní tečku. V plánu je ještě formulový start v Carbonia Cupu na Autodromu Most ve druhé půli října. Každopádně se dá mluvit o tom, že i sezóna 2021 patří k těm vydařeným a vyhlášení motokárových vítězů se v zimě bez účasti jeho jezdců rozhodně neobejde. (30.10. 2021)