Formule

Motorsport      Formule

Datum: 19.09.2020 Formule Autor: Roman Klemm

FotoStory Číňan Yifei Ye dvakrát dominoval v Euroformuli Open na Red Bull Ringu

Kdo chce i roku 2020 ještě vidět „opravdové vozy formule 3“ (a ne jen přejmenovanou formuli GP3), ten nemůže přehlédnout v posledních letech relativně dobře obsazený „španělský“ šampionát Euroformula Open. Mistrovství letos pochopitelně trpí hospodářskou krizí, přesto má velmi zajímavý kalendář.

Dominátora Euroformule Open Yifeie Yeho manažuje otec dřívějšího testmana Red Bullu-F1  a továrního jezdce Porsche, Neela, pan Jani. Na Red Bull Ringu se představilo s pouhým tuctem účastníků a na špičce bylo brzy jasno: Mužem roku je a bude jednoznačně Číňan Yifei Ye. Bývalý jezdec FIA-F3 vyhrál oba závody víkendu stylem start-cíl z pole- position před konkurentem velkého jména: Manuelem Maldonadem. Text a foto: Roman Klemm

V Paříži žijící Ye startuje na Dallaře-Spiess F320 připravené japonským týmem CryptoTower Racing. Dojel po vydatné ranní rozcvičce dvakrát druhý:… …bratranec vítěze Grand Prix Pastora, Manuel Maldonado. Bavorští bratři Sebastian a Andreas Estnerovi startují za tým Fritse van Amersfoorta. Tak štědrého tatínka by chtěl mít každý… Sebastian Estner dojel v prvním závodě třetí. Euroformule Open se letos představí ještě v Monze, Mugellu, Spa, Barceloně a Jaramě. Exot z Ománu: Kokpit v týmu Drivex si zaplatil teprve 16letý Shihab Al-Habsi, třetí Arabské F4 roku 2019. Muž velkého jména, ovšem menší rychlosti: Ayrton Simmons z Velké Británie.. Alexandre Bardinon minulý rok “zmetal pole” ve Formuli Regional, proč tedy nezkusit štěstí v Euroformuli?