NASCAR, Indycar

Motorsport      NASCAR, Indycar

Datum: 24.11.2019 NASCAR, Indycar Autor: Petr Smetana

Denny Hamlin si vítězstvím zajistil finále v Miami

Předposlední závod letošní sezóny a poslední závod, který mohl pro některého z jezdců znamenat postup do finále, se konal na ISM Raceway. Na jezdce čekalo 312 kol o celkové délce 312 mil. Pro první letošní Pole Position si dojel Kyle Busch, pro kterého to bylo již 32. Pole Position v kariéře. První řadu doplnil Joey Logano a za ním se umístili Denny Hamlin s Martinem Truexem, Jr.

STAGE 1: Krátce po startu předposledního závodu sezóny začal Kyle Busch všem ujíždět, ale Denny Hamlin, Joey Logano a Chase Elliott dokázali držet krok. Pro posledního zmíněného platilo, že pokud chce postoupit do finále, musí zvítězit. Po posledních zastávkách v boxech se na prvním místě objevil Hamlin a vyhrál první stage. Hned na druhém místě dojel zmíněný Elliott.

STAGE 2: Druhá stage byla ve znamení dominance Joeyho Logana, protože svým soupeřům nedal ani náznakem šanci vzít mu jeho první místo. Za ním se však bojovalo mezi Chasem Elliottem a Dennym Hamlinem. Hamlin z tohoto souboje vyšel vítězně a první čtveřice si své pozice ponechala až do konce druhé stage.

FINÁLNÍ STAGE: Joey Logano vedl i prvních pár kol z poslední části závodu, jenže poté se začal postupně propadat. Ve 167. kole přišel šok, když Chasu Elliottovi praskla pneumatika, tvrdě narazil do bariéry a sen o finále se mu rozplynul. Po restartu pokračoval Loganův propad a bylo jasné, že pokud se nestane zázrak, bude pro něj finále nedosažitelné, protože závod vedl Denny Hamlin, který by ho v pořadí odsunul mimo finále. Poslední zastávky v boxech byly v režii Hamlina, který měl náskok na Kyla Busche přes 5 sekund.

Osm kol před cílem ještě přišla žlutá fáze a na jezdce čekal poslední restart. Hamlin si však první místo udržel a dojel si pro vstupenku do finále v Miami následován Kylem Buschem. Třetí dojel Ryan Blaney a hned za ním Kyle Larson, ale pro oba ani tyto skvělé výsledky neznamenaly postup do finále. O titul šampiona se tedy utkají: