Web pro fandy motorsportu

Motorsport      Motorsport

Datum: 24.04.2019 Formule Autor: Petr Smetana

Alexander Rossi dominoval v Long Beach

Čtvrtým dílem seriálu IndyCar byl slavný závod v Long Beach, který byl vypsán na 85 kol, což je 269 kilometrů. Jako lídr průběžného bodování přijížděl do Long Beach Josef Newgarden, který měl náskok 27 bodů.

IndyCar Series Pro své již celkově 5. Pole Position si dojel Alexander Rossi, který překonal Grahama Rahala. Ve druhé řadě byl Scott Dixon společně s Jamesem Hinchcliffem. Zajímavostí je, že pouze Alexander Rossi zde dokázal vyhrát z Pole Position, pokud bereme v úvahu pouze samostatnou sérii IndyCar.

Po startu závodu se dopředu rval Scott Dixon a měl velký zálusk na Alexandera Rossiho. Ten jej ale udržel za zády a nikdo nemohl tušit, že tohle byla největší možnost, jak ohrozit dominantní triumf Rossiho. Po prvních pitstopech se na předních příčkách nic nezměnilo a stále vedl Rossi, který svůj náskok neustále zvyšoval. Nejblíže mu byl stále Scott Dixon s Willem Powerem.

O vzrušení se postaral Santino Ferrucci, který vlétl do únikové zóny v první zatáčce. Žlutá fáze však nepřišla. Na tom samém místě měl problémy ve 34. kole i Will Power, který při pokusu zaútočit na Scotta Dixona skončil v únikové zóně. Nedávný nejmladší vítěz celé historie IndyCar Colton Herta potkal v 50, kole zeď a kvůli poškozenému zavěšení musel odstoupit.

Po posledních pitstopech se už nic na prvním místě nezměnilo. Naopak Scott Dixon měl problémy u svých mechaniků. Alexander Rossi projel cílem o 20 sekund dříve než druhý Josef Newgarden. O třetí místo se sváděl ostrý souboj mezi Grahamem Rahalem a Scottem Dixonem. Rahal velmi tvrdě blokoval a nakonec se ukázalo, že nepovoleně. Přesto, že dojel třetí pod šachovnicovou vlajkou, byl o chvíli později potrestán a na třetím místě nakonec skončil Scott Dixon.

V čele šampionátu je tak nadále Josef Newgarden před vítězem z Long Beach o 28 bodů. Třetí příčku zaujímá Scott Dixon, který ztrácí 33 bodů. Se ztrátou 50 bodů je čtvrtý Takuma Sato.

Petr Smetana. Foto: IndyCar Series