Závodní silniční okruhy

Motorsport      Okruhy, vrchy

Datum: 06.05.2024 Okruhy, vrchy Autor: Roman Klemm

Michael Lyons ovládl oba závody prototypů v Hockenheimu

Spojené šampionáty Momo Sportscar Supercup a SportsCars-Challenge měli v Hockenheimu několik vítězů: Momo-Trophy vyhrál dvakrát Brit Michael Lyons na Gebhardtu-Cosworth, SCC ovládl v sobotu Bejnamin Hotz na Ligieru-Peugeot, v neděli Marco Fink na PRC-BMW.

MSS a SCC Hockenheimring Sobota: Lyons ve své vlastní třídě

ADAC-Hockenheim Historic nabídla fandům sportovních prototypů dvě desítky krásných vozů, které na špičce jezdily opravdu hodně rychle. Majitel vozů v senzačním lakování Momo pan Gebhardt svěřil pro Hockenheim svůj nejnovější prototyp Mk C91-Cosworth z roku 1991 specialistovi historických závodů Michaelovi Lyaonsovi. Mladý Brit se mu odvděčil jasným triumfem stylu start-cíl z pole-position.

Druhou pozici dlouho držel trojnásobný vítěz 24h Le Mans, Marco Werner na starším Gebhardu-Audi C88. O toto umístění ho ovšem připravil výborně naladěný Benjamin Hotz na Ligieru-Peugeot JS53. Švýcar tím vyhrál hodnocení SCC před Němcem Finkem na PRC-BMW WPR70, který nakonec také nechal wernera za sebou. O páté místo svedli zajímavý duel Felix Haas na malé Lole-Cosworth T294 s Georgem Hallauem ve obrovitém Marchi-Chevrolet 84G, než se mezi ně vmísila bývalí naděje F3, „Hasi“ Kaufmann na mnohem modernějším Ligieru-Nissan JSP3. Na konci TOP10 dojel vítěz Le Mans roku 1989 Stanley Dickens na Gebhardtu-Cosworth JC853.

Neděle: Lyons vyhrál „až úplně zezadu“

V nedělní kvalifikaci deformoval Benjamin Hotz záď svého vozu neopravitělně a Lyons do dění kvůli defektu nemohl zasáhnout – na pole-position proto stál Marco Werner. Vítěz Le Mans v závodě ovšem vedl jen necelá 4 kola, než ho z poslední pozice startující Lyons na novějším voze dohnal a ve vedení vystřídal. V pěkném finále udržel Werner o sekundu druhé místo před silně finišujícím Finkem, který toho dne jasně vyhrál hodnocení SCC před Kaufmannem a Haasem. Celkově 4. a třetí v hodnocení Momo-Supercupu dojel další profík v kokpitu jednoho z pěkných Gebhardtů: Michael Herich se starším typem ADA-JC843. Stanley Dickens tentokrát dojel 8.