Rally

Motorsport      Rally, rallykros

Datum: 01.05.2024 Rally, rallykros Autor: Tisková zpráva

Dominik Nwelati nenašel přemožitele

Za krásného letního počasí se jel v sobotu 27.4. poslední závod zimní Autodrom Rally Série. Více než stovka závodníků již od prvních jízd své vozy vůbec nešetřila a výletů mimo trať bylo poměrně dost. Občas nestačily ani únikové zóny, a tak to odnesly i některé plechy. Vše se však obešlo bez zranění, a to je nejdůležitější. Poháry úspěšným tentokrát předával vítěz letošní Vltava rallye Klatovy Vojtěch Štajf.

Autodrom Rally Serie 2023/2024 Z celkového prvenství se radoval stejně jako ve všech předchozích závodech Dominik Nwelati (Škoda Fabia R5) a tak ovládl celou letošní Autodrom Rally Sérii. Věříme, že se naučil svůj nový vůz dobře ovládat a že zkušenosti uplatní v závodech rally, kterých se letos zúčastní. Další rychlý Dominik (Huráb – Toyota Yaris GR) měl tentokrát problém se spojkou, a tak jej na startu museli nejprve roztlačit, aby mohl odstartovat do každé z jízd. Přesto jeho um stačil na druhé místo absolutně a tím utvrdil i druhé místo v rámci letošního šampionátu.

Na poslední závod zavítal i Petr Semerád (Mitsubishi Lancer), který dosáhl v součtu 4 kol třetího nejlepšího času a opět ukázal, že dokáže být pořád rychlý. Ve dvoukolkách zvítězil opět Dominik Nwelati (VW Polo) a tímto výsledkem vybojoval i vítězství v šampionátu ve 2WD. Jindřich Majer (BMW 328i) se přijel zase jednou sklouznout a bylo z toho krásné druhé místo ve 2WD před dalším „navrátilcem“ Alešem Hemerkou (Alfa Romeo). V šampionátu byl ve 2WD druhý Karel Coufal (Hyundai i30N), třetí pak další nadějný závodník Leoš Hradil (Honda Civic). Mezi juniory byl za dvojicí Huráb Hradil na třetím místě Matyáš Mitánek (Opel Adam). Stejné pořadí jako v závodě je i konečným pořadím v šampionátu.

V ženské kategorii nenašla přemožitelku Nikola Halousková (Škoda Citigo), druhá byla Nikola Morávková (Mitsubishi Colt), třetí pak Karolína Koberová (Citroen C2). V celkovém pořadí šampionátu si Nikoly pořadí vyměnily, třetí skončila Tereza Kadlecová (Škoda Felicia). Pořadí ve třídách se dozvíte na webu www.autoklubbohemiasport.cz

Letošního seriálu se v sedmi závodech zúčastnilo dohromady rekordních 282 závodníků, svoje závodnické začátky si vyzkoušelo 23 juniorů a porazit chlapy si zkusilo 13 žen a dívek. Věříme, že i v další zimní sezoně se podaří uspořádat stejně úspěšný šampionát, jako byl ten letošní.